Cztery punkty zdobyte przez Nikitę Kucherova pomogły Lightningowi pokonać Złotych Rycerzy

LAS VEGAS (AP) Brayden Point strzelił dwa gole w trzeciej tercji, a Nikita Kucherov miał czteropunktowy wieczór, aby poprowadzić Tampa Bay Lightning do zwycięstwa 5:3 nad Vegas Golden Knights we wtorek w bitwie pomiędzy drużynami walczącymi o tytuł play-offy. Pozycjonowanie.

Dwa gole Lightning padły w drużynach specjalnych, jeden z przewagą zawodników, a drugi z przewagą zawodników. Tampa Bay przystąpiło do meczu z najlepszą grą w przewadze w NHL.

„Ostatecznie był to wyjątkowy mecz zespołowy” – powiedział trener Lightning, John Cooper. „Jeśli wygrasz tę bitwę, da ci to szansę na wygranie meczu, więc zespoły specjalne były dla nas dziś ważne”.

Dzięki swoim 37. i 38. golom Point ma teraz osiem punktów przeciwko Knights w ciągu ostatnich trzech spotkań. Kucherov strzelił gola i trzy asysty, przedłużając swoją passę punktów do 11 meczów i wyprzedził Nathana MacKinnona z Kolorado, zdobywając 118 punktów z najlepszym wynikiem w NHL.

Pozostałe gole dla Lightning strzelili Anthony Cirelli i Anthony Duclair, a Andrei Vasilevskiy obronił 24. Steven Stamkos zaliczył dwie asysty, co dało mu passę sześciu punktów z rzędu.

Duclair zdobył co najmniej punkt we wszystkich czterech meczach, odkąd Tampa Bay pozyskało go z San Jose.

„Po prostu próbuję nauczyć się systemu” – powiedział Duclair. „Wciąż przyzwyczajam się do zagrań i tym podobnych rzeczy. Poznaję tendencje tamtejszych chłopaków, ale grasz z trenerem, pointerem. Tam gra jest łatwiejsza, o wiele łatwiejsza”.

Bramki dla Vegas zdobyli Jonathan Marchessault, Brett Howden i Ben Houghton. Gol Marchessaulta był jego najlepszym w drużynie 38. golem, będącym również rekordem w karierze, i padł w jego 500. meczu dla Knights. Keegan Kolesar zaliczył dwie asysty, Shea Theodore przedłużył swoją passę do pięciu meczów dzięki asyście, a Adin Hill obronił 16 strzałów.

Podczas spotkania drużyn, które zdobyły trzy z czterech poprzednich mistrzostw Pucharu Stanleya, drużyna Tampa Bay zrobiła kolejny krok w umacnianiu swojego statusu dzikiej karty. Lightning wygrali cztery z rzędu i pięć z sześciu.

READ  Mistrz olimpijski Peres Jepshireshire, Evans Chebet, ukończył wyścig Kenii w maratonie bostońskim

Vegas, które wygrało trzy z czterech meczów, ma trzypunktową przewagę nad Minnesotą i zajmuje ostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej.

„Kiedy obejrzę ten mecz, spojrzę na niego i powiem: «Zagraliśmy wystarczająco dobrze, aby wygrać, ale nie udało nam się»” – powiedział trener Knights Bruce Cassidy. „Sytuacja, w której jesteśmy o tej porze roku, nie może mieć ich zbyt wiele. Musisz upewnić się, że stawiasz się na pozycji umożliwiającej zwycięstwo każdego wieczoru i nam się to udało. Cóż, zróbmy to powtórz to w czwartek. Zróbmy to jeszcze raz w sobotę.

Obie drużyny szybko zdobyły bramkę w pierwszej kwarcie, Marchessault trafił 3 na 1 dla Knights, a Cirelli stracił bramkę na 2:0 dla Lightning. Duclair wyprowadził Tampa Bay na prowadzenie 2:1 po golu strzelonym z siatki w połowie tej połowy.

Knights zremisowali na 3:08 przed końcem drugiej tercji, kiedy Kolesar długim podaniem uwolnił Howdena. Howden pochował dwie osoby z lewego kręgu.

Tampa Bay odzyskała prowadzenie 4:52 po trzeciej tercji, kiedy Point zdobył bramkę z prawego koła. Przewaga nie trwała długo. Houghton z Vegas strzelił gola z automatu 3:24 później i ponownie zremisował wynik.

Dzięki temu punktowi Lightning na dobre wyszli na prowadzenie o 12:14, a Kucherov strzelił gola na 1:09 przed końcem. Cassidy rzucił wyzwanie końcowemu celowi wysokiego kija, ale został on utrzymany.

„Myślałem, że wyszli silnie (w trzeciej kwarcie)” – powiedział Point. „W pewnym sensie to przeżyliśmy”.