Coyotes pokonali Kings w pierwszym meczu NHL Global Series w Melbourne

Dla drużyny Kings gola i asystę strzelił Viktor Arvidsson, a bramki strzelili Kempe i Trevor Moore. Copley obronił 12 razy w pierwszych dwóch tercjach, a David Rittich trzy obronił w trzeciej tercji.

Keller strzelił gola w 1:48 drugiej tercji i dał Arizonie prowadzenie 1:0. Przyjął podanie po lodzie od Nicka Schmaltza (2 asysty), podjechał do krążka za linią bramkową i oddał strzał od tyłu poduszki Copleya.

McKelley powiększył prowadzenie do 2:0 po grze w przewadze o 8:22, strzelając z lewego koła nad prawym ramieniem Copleya.

Kempe strzelił gola 46 sekund później (9:08) i było już 2:1. Przyjął podanie od Jordana Spence’a, pierwszego gracza NHL urodzonego w Australii, tuż za niebieską linią Coyotes, uderzył kijem na otwartej przestrzeni i strzelił krążkiem obok Ingrama.

Kroos odzyskał dwubramkowe prowadzenie po 11:19 i podwyższył na 3:1, po podaniu z rzutu rożnego Nicka Bjugstada i oddaniu strzału z wysokiego pola karnego.

Arvidsson podwyższył wynik na 4-2 o 14:33, wykorzystując stratę na terytorium Coyotes. Kevin Fiala dosięgnął krążka i strzelił w stronę siatki, która Arvidssonowi skierowała piłkę obok Ingrama.

Moore podwyższył na 4-3 o 16:12, utrzymując krążek w szaleńczym tempie i strzelając z lewego koła.

Hayton strzelił gola przy pustej siatce na 22 sekundy przed końcem meczu finałowego 5:3.