COVID-19 Ontario: Mniej niż 300 przypadków zgłoszonych trzeci dzień z rzędu, szczepionka osiąga nowy kamień milowy

TORONTO – Ontario zgłosiło mniej niż 300 nowych przypadków COVID-19 trzeci dzień z rzędu, gdy prowincja osiąga nowy etap szczepień.

Urzędnicy ds. zdrowia odnotowali w środę 255 infekcji, liczba niespotykana od 15 września, kiedy zgłoszono 251 przypadków.

Nowe przypadki stanowiły znaczny spadek z 296 przypadków zgłoszonych we wtorek i 270 w poniedziałek.

Siedmiodniowa średnia krocząca dziennych przypadków COVID-19 wynosi obecnie około 316. Tydzień temu liczba ta wynosiła 443 przypadki.

Według prowincji dzienny raport epidemiologicznyToronto i Waterloo zgłosiły najwyższą liczbę nowych przypadków COVID-19 w środę, odpowiednio 57 i 53 przypadki.

Inne gminy z dwucyfrowymi numerami spraw to Peel District (25), North Bay Barry Sound (23), Ottawa (14), Niagara (11) i York (10).

Przy nieco ponad 27 360 testach na COVID-19 przetworzonych w ciągu ostatnich 24 godzin, Departament Zdrowia twierdzi, że wskaźnik dodatniości w hrabstwie wynosi obecnie 1,2 procent.

W środę zgłoszono kolejne 11 zgonów związanych z chorobą, zwiększając liczbę zgonów związanych z wirusem do 9093.

Według danych z lokalnych jednostek zdrowia publicznego i szpitali, w szpitalach Ontario jest co najmniej 816 osób leczonych z powodu COVID-19.

Tymczasem 305 osób jest w intensywnym stanie, a 190 osób oddycha respiratorem, według Ministerstwa Zdrowia.

Całkowita liczba potwierdzonych laboratoryjnie przypadków COVID-19 w Ontario wynosi obecnie 543 019, w tym zgony i wyzdrowienia.

Hrabstwo zidentyfikowało 56 nowych przypadków delta w potwierdzonych laboratoryjnie testach COVID-19, co daje w sumie 975.

W sumie urzędnicy zidentyfikowali 142647 przypadków wariantu alfa, 1154 przypadków wariantu beta i 4263 przypadków wariantu gamma.

Ponad 25% mieszkańców Ontario zostało zaszczepionych

Minister zdrowia Ontario, Christine Elliott, powiedziała w środę w mediach społecznościowych, że prowincja osiągnęła nowy etap, w którym ponad jedna czwarta dorosłych w wieku powyżej 18 lat została zaszczepiona dwiema dawkami szczepionki COVID-19.

Według danych hrabstwa ponad 3,3 miliona osób otrzymało dwie dawki szczepionki. W ciągu ostatnich 24 godzin hrabstwo podało 227 318 dawek szczepionki COVID-19.

Ontario jest obecnie na pierwszym etapie swojego planu ponownego otwarcia, który umożliwi wznowienie działalności większości zajęć na świeżym powietrzu i tarasów. Hrabstwo ma przejść do Kroku 2 2 lipca, chociaż urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że przejście może nastąpić na kilka dni przed terminem.

Naciśnij, aby ponownie otworzyć wcześniej Wynika to ze spadkowych trendów w liczbie zachorowań i hospitalizacji oraz przyspieszenia szczepień w województwie. Wśród progów, które rząd powiedział, że musi osiągnąć, aby kontynuować ostatni krok swojego planu ponownego otwarcia, należy w pełni zaszczepić co najmniej 25 procent populacji.

Według rządu hrabstwo przekroczyło ten cel.

Dramatyczne tło:

Liczby użyte w tej historii zostały znalezione w Ontario Department of Health COVID-19 Dzienne podsumowanie epidemiologiczne. Liczba spraw dla dowolnego miasta lub regionu może nieznacznie różnić się od zgłaszanej przez hrabstwo, ponieważ jednostki lokalne podają liczby w różnym czasie.

READ  Czy Kolumbia Brytyjska powinna regulować ceny benzyny? - głosować

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top