Za pożar górnopolskiej sekcji elektrycznej obwiniono awarię, błąd ludzki. Praga Polska Europejski Trybunał Republiki Czeskiej Europa

Według państwowej agencji informacyjnej BAP, polscy urzędnicy ds. energii twierdzą, że spowodowanie ogromnej awarii w Belsato, największej w Europie elektrowni na węgiel brunatny w zeszłym miesiącu, i osobny pożar kilka dni później, było błędem człowieka.

17 maja Polska potrzebowała szybkiego importu energii, a kiedy nagle zgasło 10 z 11 jednostek Belgado, w całej Europie dało się odczuć załamanie. Utracono około 3,6 GW mocy, a pracuje tylko nowy blok o mocy 858 MW.

Problem został rozwiązany, a jednostki były stopniowo uruchamiane ponownie w ciągu następnych kilku dni.

Elektrownia Belgado, zasilana przez pobliską odkrywkową kopalnię węgla brunatnego, dostarcza ponad 20% energii w Polsce, obsługując około 11 milionów gospodarstw domowych.

Prezes polskiej sieci energetycznej BSE Erik Kłosowski powiedział specjalnej komisji sejmowej we wtorek po południu, że awarię spowodował pracownik instalujący automatykę na wyłączniku elektrycznym. Doprowadziło to do łańcucha wydarzeń, które automatycznie zamknęły jednostki Biełgadowa, powiedział Komisji Klosowski, według BAP.

Tydzień później węgiel został podpalony w przenośniku taśmowym prowadzącym do wyrafinowanego bloku 858 MW, zmuszając go do całkowitego zablokowania na kilka dni.

W tej sprawie Violetta Semiel-Kryzhovska, szefowa państwowego koncernu wydobywczo-energetycznego PGE GiEK, obsługującego Belgado, powiedziała komisji sejmowej, że katastrofę spowodował szereg błędów pracowników, którzy nie przestrzegali ścisłych procedur bezpieczeństwa. BAP.

Powiedział, że jednostka będzie w pełni sprawna po 31 października po niezbędnych naprawach, a czterech pracowników zostało zwolnionych.

Polska wytwarza 65% energii z węgla kamiennego i brunatnego. Kopalnia węgla brunatnego i elektrownia w Belgado są pod presją zamknięcia największego pojedynczego zanieczyszczenia w Europie, a UE dąży do osiągnięcia swoich ambitnych celów klimatycznych. Ostatni blok Belcado ma zostać zamknięty w 2036 roku, a kopalnia ma zostać zamknięta w 2038 roku, zgodnie z planami PGE Geek i władz lokalnych.

Kolejna polska fabryka węgla brunatnego w pobliżu granicy państw i kopalni prowadzi poważne rozmowy z sąsiadami Polski, Czechami. Brock pozwał Warszawę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, aby dowiedzieć się, jakie są szkodliwe skutki kampusu Turo dla pobliskich czeskich wsi. Sąd nakazał natychmiastowe zamknięcie kopalni, co zdaniem Polski nie jest możliwe.

READ  Julie Bomagalski nie żyje. Zginął w lawinie

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top