Codzienne przypadki COVID-19 w Kanadzie spadły do ​​poziomów nienotowanych od września 2020 r. – Krajowy –

Kanada codzienne przypadki od COVID-19 do poziomów nie widzianych od końca września zeszłego roku, co dało niektórym krajom odnowioną pewność, że będą kontynuować swoje plany ponownego otwarcia.

Tylko w poniedziałek w całym kraju było 1231 nowych infekcji. Ostatni raz dzienna liczba przypadków była niska 26 września 2020 r., kiedy zgłoszono 1215 nowych przypadków.

W weekend po raz pierwszy od początku zeszłego tygodnia dzienna liczba stale spadała poniżej 2000, z 1886 w sobotę i 1520 w niedzielę. Te liczby były ostatnio widziane pod koniec września i na początku października.

Ostatnie trzy dni zmniejszyły średnią siedmiodniową do 1795, liczby niespotykanej od początku października. Stanowi to również spadek o prawie 80 procent od szczytu trzeciej fali w kwietniu.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Liczba hospitalizacji w całym kraju również spadła do prawie 1700, chociaż Manitoba nadal przyjmuje dużą liczbę pacjentów pomimo spadku liczby przypadków.

Liczby te maleją, ponieważ codziennie podaje się ponad 400 000 dawek szczepionki. Około jedna dawka jest podawana na każde 100 osób w Kanadzie, wskaźnik ten utrzymuje się na stosunkowo stałym poziomie od maja.

Prawie 71 procent kwalifikujących się Kanadyjczyków w wieku 12 lat lub starszych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, zgodnie z COVID-19 Vaccine Tracker. Prawie osiem procent było w pełni zaszczepionych dwoma wymaganymi dawkami.

Kanadyjski dyrektor ds. zdrowia publicznego Dr Theresa Tam powiedziała w oświadczeniu w poniedziałek Zasięg szczepień w całym kraju jest nadal niewystarczający.

Do tego czasu, powiedziała, Kanadyjczycy „powinni zachować wysoki stopień czujności, aby obniżyć wskaźniki infekcji do możliwego do opanowania poziomu i nie łagodzić ograniczeń zbyt wcześnie lub zbyt szybko, ponieważ wskaźniki infekcji są wysokie”.

Historia toczy się dalej pod reklamą

READ  Putin przyznaje, że Chiny mają „pytania i obawy” dotyczące chwiejnej inwazji Rosji na Ukrainę

Powiat naciska na ponowne otwieranie spraw, gdy sprawy spadają سقوط

Zarówno Ontario, jak i Quebec świętowały w poniedziałek spadek wskaźnika zakażeń, podejmując nowe kroki, aby powrócić do życia sprzed pandemii.

Rząd Ontario powiedział, że wskaźniki zdrowotne pandemii poprawiły się, a absorpcja szczepionek jest wystarczająco wysoka, aby rozpocząć znoszenie niektórych ograniczeń przed terminem, a nowa faza zostanie wznowiona od piątku.

Pierwszy etap planu obejmie ograniczoną ilość posiłków na świeżym powietrzu, a także odmładzające zajęcia fitness i nabożeństwa, a także spotkania na świeżym powietrzu dla maksymalnie 10 osób.

Ontario zgłosiło 525 nowych przypadków w poniedziałek i 15 nowych zgonów.

Czytaj więcej:

Wariant delta prawdopodobnie stanie się głównym szczepem w Ontario, ale szczepionki mogą powstrzymać rozprzestrzenianie się: Urzędnicy

Wszystkie regiony Quebecu wyszły teraz z najwyższego poziomu alarmu pandemicznego w prowincji, ponieważ Montreal, Laval i kilka mniejszych gmin przeszło w poniedziałek na niższy poziom pomarańczowy, podczas gdy urzędnicy służby zdrowia zgłosili 193 nowe infekcje i trzy kolejne zgony.

Pomimo tylko jednego nowego przypadku w poniedziałek, New Brunswick odłożył pierwszą fazę swojego planu ponownego otwarcia, ponieważ prowincja nie osiągnęła celu 75-procentowego wskaźnika szczepień dla mieszkańców kwalifikujących się do otrzymania co najmniej jednej dawki.

Premier Ian Rankin powiedział, że Nowa Szkocja, która zgłosiła 14 nowych przypadków, jest nadal na dobrej drodze do wejścia w drugą fazę swojego planu ponownego otwarcia 16 czerwca.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Wyspa Księcia Edwarda zaczęła w niedzielę zwiększać liczbę zgromadzeń i ograniczać spożywanie posiłków w pomieszczeniach i nie zgłosiła nowego przypadku od zeszłego czwartku.

Nowa Fundlandia i Labrador zgłosiły w poniedziałek dwa nowe przypadki i nadal starają się zmniejszyć klaster 69 przypadków w centralnym regionie prowincji.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Amherst, NS Mayor wzywa hrabstwa atlantyckie do ponownego wspólnego otwarcia فتح


Amherst, NS Mayor wzywa hrabstwa atlantyckie do ponownego wspólnego otwarcia فتح

Na wolności Saskatchewan odnotował tylko 68 nowych przypadków, ale zgłosił również trzy nowe zgony. Hrabstwo czeka do trzech tygodni po zaszczepieniu 70 procent populacji, zanim większość ograniczeń zostanie zniesiona.

Tymczasem Manitoba może wkrótce zezwolić na spotkania na świeżym powietrzu z przyjaciółmi, ponieważ trzecia fala liczby przypadków COVID-19 spada. Sprawy spadły do ​​169 w poniedziałek z dwoma zgonami.

Dr Brent Rossen, dyrektor ds. zdrowia publicznego, zasugerował w poniedziałek, że zmiana jest rozważana już w ten weekend, kiedy wygasa aktualna runda nakazów zdrowia publicznego. Powiedział jednak, że szpitale pozostają napięte, a dziesiątki pacjentów intensywnej terapii wysyła się do innych hrabstw, aby zrobić miejsce na łóżka.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Alberta wciąż czeka, aby zobaczyć, czy jej liczby utrzymają się na stałym poziomie po wejściu w pierwszą fazę ponownego otwarcia w zeszłym tygodniu. W poniedziałek prowincja zgłosiła 127 nowych przypadków i dwa zgony.

Czytaj więcej:

Lekarze z Winnipeg ER wysłali pismo do władz powiatowych i służby zdrowia w sprawie rezygnacji starszych pielęgniarek

Kolumbia Brytyjska, która świętuje jeden z najwyższych wskaźników szczepień w kraju z 72-procentowym pokryciem co najmniej jednej dawki, zgłosiła w poniedziałek 133 przypadki i dwa nowe zgony.

BC może wkrótce przejść od reagowania na sytuację kryzysową przeciwko COVID-19 do zarządzania nim jako inną chorobą zakaźną za pośrednictwem lokalnych publicznych dostawców opieki zdrowotnej, powiedział zastępca prowincjonalnego urzędnika ds. zdrowia, dr Rica Gustafson.

Żaden z północnych regionów nie odnotował w poniedziałek żadnych nowych przypadków ani zgonów.

Do tej pory w Kanadzie odnotowano łącznie 1 394 145 potwierdzonych przypadków COVID-19. Spośród nich 25 761 osób zmarło, a 1 345 523 wyzdrowiało.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Czy BC jest na dobrej drodze do fazy 2 swojego planu ponownego uruchomienia COVID-19?


Czy BC jest na dobrej drodze do fazy 2 swojego planu ponownego uruchomienia COVID-19?

Liczby globalne również spadają

Spadek liczby kanadyjskich dziennych przypadków również odzwierciedla globalny trend.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Podczas gdy pod koniec kwietnia zgłaszano ponad 900 000 przypadków dziennie, gdy trzecia fala dotarła do wielu krajów, liczba ta spadła o około dwie trzecie – wskaźnik nienotowany od lutego, według danych zebranych przez Johns Hopkins University.

Od czasu wybuchu pandemii w grudniu 2019 r. na całym świecie potwierdzono ponad 173,5 mln przypadków, a co najmniej 3,7 mln osób zmarło.

Stany Zjednoczone nadal przodują na świecie w obu przypadkach z 33,37 milionami i liczbą zgonów prawie 598 000.

– Pliki z kanadyjskiej prasy


© 2021 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top