Co najmniej 16 osób zginęło w wybuchu kantyny biurowej w Chinach | Chiny

Wybuch w porze lunchu w biurowej stołówce zabija 16 osób na południowym zachodzie Chiny Władze powiedziały, że 10 innych zostało rannych.

Władze miasta Chongqing poinformowały w internetowym oświadczeniu, że przypuszczalną przyczyną piątkowej eksplozji był wyciek gazu.

Kantyna zawaliła się, uwięziając w niej ofiary. Agencja informacyjna Xinhua poinformowała, że ​​ratownicy przeszukali wrak w nocy, a wszystkie ciała zostały odzyskane do północy.

State Broadcasting Corporation (CCTV) poinformował, że Ministerstwo Zarządzania Kryzysowego wysłało na miejsce zdarzenia zespół ponad 600 osób.

Ratownicy przeszukują miejsce wybuchu 7 stycznia 2022 roku. Zdjęcie: AFP/Getty Images

Xinhua powiedział, że jeden z ocalałych jest w stanie krytycznym.

Eksplozja miała miejsce o godzinie 12:10 w prowincjonalnym urzędzie rządowym w dystrykcie Wolong, około 75 kilometrów na zachód od centrum Chongqing, znanego z malowniczych formacji skalnych krasowych.

Naoczny świadek powiedział państwowej telewizji Phoenix, że eksplozja była „bardzo przerażająca… wszystkie okna zostały rozbite”.

Widok wybuchu z lotu ptaka
Przypuszczalną przyczyną wybuchu jest wyciek gazu. Zdjęcie: Huang Wei/AP

Wycieki gazu i wybuchy są powszechne w Chinach ze względu na niskie standardy bezpieczeństwa.

W czerwcu 25 osób zginęło w wyniku eksplozji gazu, która zdewastowała kompleks mieszkaniowy i uderzyła w zatłoczony dwupiętrowy budynek pełen kupujących.

Osiem podejrzanych, w tym dyrektor generalny firmy będącej właścicielem gazociągu, zostało aresztowanych po tym, jak rząd stwierdził, że „system zarządzania bezpieczeństwem firmy jest niewłaściwy”.

ten sam miesiąc, 18 osób zginęło, a wiele więcej zostało rannych, gdy w szkole sztuk walki wybuchł pożarMedia państwowe podały, że wszystkie ofiary były uczniami szkoły z internatem.

Z Agence France-Presse i Reuters

READ  Francja i Wielka Brytania kłócą się o ryby. Czym naprawdę jest ta wojna na słowa?

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *