Chiny twierdzą, że podejmą działania odwetowe po umieszczeniu amerykańskich firm na czarnej liście | chińskie wiadomości

Pekin podejmie „niezbędne środki” w odpowiedzi na czarną listę chińskich firm w sprawie traktowania Ujgurów przez Waszyngton.

Chiny powiedziały, że podejmą „niezbędne środki”, aby odpowiedzieć na czarną listę chińskich firm przez Stany Zjednoczone w związku z ich rzekomą rolą w nadużyciach wobec Ujgurów i innych muzułmańskich mniejszości etnicznych.

Departament Handlu powiedział, że posunięcie USA stanowi „nieuzasadnione tłumienie chińskich przedsiębiorstw i poważne naruszenie międzynarodowych zasad handlu i gospodarki”.

Ministerstwo poinformowało w niedzielnym oświadczeniu, że Chiny „podejmą niezbędne środki w celu ochrony uzasadnionych praw i interesów chińskich przedsiębiorstw”.

Nie podano żadnych szczegółów, ale Chiny zaprzeczyły zarzutom arbitralnych zatrzymań i pracy przymusowej w dalekim zachodnim regionie Xinjiang i coraz częściej reagowały na sankcje wobec firm i urzędników, zakazując wiz i powiązań finansowych.

Departament Handlu USA podał w piątek w oświadczeniu, że elektronika, technologia i inne firmy pomogły w „Pekinskiej kampanii represji, masowych zatrzymań i zaawansowanej technologicznie inwigilacji” przeciwko mniejszościom muzułmańskim w Sinkiangu. .

Sankcje uniemożliwiają Amerykanom sprzedaż sprzętu lub innych towarów firmom.

Stany Zjednoczone zaostrzyły sankcje finansowe i handlowe w związku z traktowaniem przez Chiny Ujgurów i innych mniejszości muzułmańskich, a także tłumieniem demokracji w półautonomicznym mieście Hongkongu. .

Od 2017 r. chiński rząd aresztował milion lub więcej osób w Sinkiangu. Krytycy oskarżają Chiny o prowadzenie obozów pracy przymusowej oraz stosowanie tortur i przymusowej sterylizacji, ponieważ rzekomo dążą do asymilacji muzułmańskich mniejszości etnicznych.

Departament Handlu USA poinformował, że 14 firm zostało dodanych do jego Listy Podmiotów z powodu ich transakcji w Xinjiangu, a pięć innych dodano, aby pomóc chińskim siłom zbrojnym. .

Sekretarz ds. Handlu Gina Raimondo powiedziała w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej departamentu.

READ  Urzędnicy twierdzą, że poszukiwanie zawalonego mieszkania na Florydzie jest teraz próbą odzyskania zdrowia

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top