Ceny złota ustabilizowały się, a budownictwo mieszkaniowe w USA spadło w kwietniu o 9,5%

Uwaga redaktora: przy dużej zmienności rynku bądź na bieżąco z codziennymi wiadomościami! Zanurz się w kilka minut dzięki naszemu krótkiemu podsumowaniu aktualności dnia i opiniom ekspertów, które musisz przeczytać. Rejestracja tutaj!

(Kitco News) – Rynek złota nadal odnotowuje silny wzrost, ponieważ w kwietniu budownictwo na rynku nieruchomości w USA zwolniło.

We wtorek Departament Handlu podał, że w zeszłym miesiącu początkowe domy spadły o 9,5% do sezonowo dostosowanej rocznej stopy 1,569 mln sztuk. Dane były słabsze niż oczekiwano, ponieważ oczekiwano wskaźnika na poziomie 1,71 miliona sztuk.

W skali roku budownictwo mieszkaniowe wzrosło o 67,3% w porównaniu z aktywnością ogłoszoną w kwietniu 2020 r. Jednak w zeszłym roku kraj wprowadził rygorystyczne środki blokujące ze względu na pandemię COVID-19.

Tymczasem dane o pozwoleniach na budowę, które są prekursorem przyszłych projektów, wyniosły w kwietniu 0,3%, przy 1,76 mln, względnie zgodne z oczekiwaniami. W skali roku pozwolenia na budowę są o ponad 60% wyższe niż poziomy z kwietnia 2019 roku.

Rynek złota utrzymuje duże zyski po wybiciu powyżej 1850 USD za uncję na początku tygodnia; Jednak metal szlachetny w niewielkim stopniu reaguje na słabsze niż oczekiwano dane dotyczące nieruchomości. Czerwcowe kontrakty terminowe na złoto były ostatnio sprzedawane po 1,875 USD za uncję, co oznacza wzrost o 0,40% w ciągu dnia.

Według niektórych ekonomistów budownictwo mieszkaniowe boryka się z trudnościami, ponieważ ceny drewna nadal osiągają historyczne maksima. W zeszłym miesiącu Stowarzyszenie Budowniczych Domów w Stanach Zjednoczonych wskazało, że ceny tarcicy wzrosły w ciągu ostatniego roku o ponad 300%. Stowarzyszenie dodało, że wzrost kosztów spowodował wzrost cen domów o 36 000 USD.

Słabe dane o budownictwie pochodzą z faktu, że rynek mieszkaniowy w USA nadal odgrywa ważną rolę w aktywności gospodarczej. Sektor mieszkaniowy był w minionym roku ważnym filarem gospodarki.

READ  Wyższe ceny energii poprawiają perspektywy finansowe Alberty na drugi kwartał

Andrew Grantham, główny ekonomista CIBC, powiedział, że spadek aktywności budowlanej jest oznaką, że sektor dotknięty jest niedoborem materiałów i siły roboczej. Dodał jednak, że istnieją stabilne pozwolenia na budowę, co jest sygnałem, że działalność może się ożywić jeszcze w tym roku.

„Fakt, że wnioski o pozwolenie na budowę pozostały zasadniczo stabilne w porównaniu z poprzednim miesiącem w tempie 1 760 000, wskazuje, że chęć budowy jest nadal silna, ale ograniczenia materiałowe i pracownicze powstrzymują niektóre firmy” – powiedział.

Zrzeczenie się: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać opinii Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby podane informacje były dokładne; Jednak Kitco Metals Inc. Autor nie gwarantuje również tej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to prośba o przeprowadzenie jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu jest odpowiedzialny za straty i / lub szkody wynikające z korzystania z tego postu.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top