Brak wspólnej konferencji prasowej po szczycie Biden-Putin: Biały Dom | Joe Biden

Joe Biden zorganizuje solową konferencję prasową po spotkaniu w przyszłym tygodniu ze swoim rosyjskim odpowiednikiem, Prezydent Rosji Władimir Putin, powiedział Biały Dom.

Putin i Biden spotkają się w Genewie w środę. Biały Dom twierdzi, że Biden przeprowadzi ataki ransomware z Rosji i Moskwy agresja wobec Ukrainy, Więzienie Dysydentów I inne kwestie, które zakłócały związek.

Przedstawiciel USA powiedział, że spotkanie w Genewie w środę miało być „szczere i bezpośrednie”.

Dodali jednak: „Pojedyncza konferencja prasowa jest odpowiednią formą jasnego komunikowania się z wolną prasą na tematy poruszane na spotkaniu, zarówno pod względem obszarów, w których możemy się zgodzić, jak i obszarów, w których mamy poważne obawy”.

Biały Dom powiedział, że spotkanie obejmie „sesję roboczą i mniejszą sesję”, bez podawania dalszych szczegółów.

Waszyngton od tygodni upiera się, że jego celem jest uczynienie relacji między dwoma krajami bardziej „stabilnymi i przewidywalnymi”. .

Wspólna konferencja prasowa, która odbyła się po spotkaniu poprzednika Bidena, Donalda Trumpa i Putina w Helsinkach w lipcu 2018 roku, wciąż pozostaje świeża w pamięci USA.

Trump wywołał oburzenie w swoim obozie, wskazując na swoją akceptację słowa Putina ponad wnioskami jego agencji wywiadowczych: Rosja Nie ingerował w kampanię przed wyborami prezydenckimi w USA w 2016 roku.

Putin powiedział w wywiadzie przed spotkaniem, że stosunki amerykańsko-rosyjskie są na najniższym od lat poziomie.

„Mamy stosunki dwustronne, które pogorszyły się do najniższego poziomu w ostatnich latach” – powiedział Putin, zgodnie z tłumaczeniem fragmentów wywiadu wyemitowanego przez NBC w piątek.

Putin określił Trumpa jako „wyjątkową, utalentowaną osobę”, ale impulsywną, i powiedział, że Biden, jako zawodowy polityk, „zasadniczo różni się” od „kolorowego” Trumpa.

„Mam wielką nadzieję, tak, że będą pewne zalety, pewne wady, ale nie będzie żadnych impulsywnych ruchów w imieniu obecnego prezydenta USA” – powiedział, zgodnie z tłumaczeniem NBC News.

Putin publicznie przyznał, że w głosowaniu z 2016 r. poparł Trumpa, który wyraził podziw dla rosyjskiego przywódcy, i wiadomo, że na ich pierwszym szczycie wydawał się akceptować jego zaprzeczenia ingerencji wyborczej.

Biden, na początku ośmiodniowej wizyty w Europa W tym tygodniu powiedział: „Nie szukamy konfliktu z Rosją.

„Chcemy stabilnych i przewidywalnych relacji… ale powiedziałem jasno: Stany Zjednoczone zareagują w potężny i znaczący sposób, jeśli rosyjski rząd zaangażuje się w szkodliwe działania”.

Putin został zapytany o wielu rosyjskich dysydentów, o których śmierć obwiniano Moskwę, w tym byłego szpiega KGB. Aleksander Litwinienko, który został otruty w 2006 roku. Putin odrzucił pytanie i powiedział, że niektórzy z osób odpowiedzialnych za śmierć poszli do więzienia.

Zapytany o nazwanie Bidena zabójcą w wywiadzie w marcu, Putin powiedział, że słyszał dziesiątki takich oskarżeń. „To nie jest coś, o co się martwię” – powiedział Putin, odrzucając to jako część „męskiego zachowania” powszechnego w Hollywood.

READ  Modi spotyka przywódców Kaszmiru po raz pierwszy od czasu zniesienia autonomii Narendra Modi News

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top