Felix Auger – Eliassim leci do finału w Stuttgarcie; Twarze Marin Cilic | ATP .okrągły

Felix Auger-Aliassimeromans z Puchar Mercedesa tak trzymaj Sam Querrey 6-4, 7-5, aby dotrzeć do ósmego finału ATP Tour i drugiego meczu z rzędu w Stuttgarcie.

Kanadyjskie trzecie ziarno, które przegrało z Matteo Berrettiniego W finale w 2019 roku nie napotkał żadnej przerwy, gdy strzelił siedem asów, aby objąć 80. minutowe prowadzenie nad Amerykaninem. Gwiazda #NextGenATP jeszcze nie upuściła zestawu w tym tygodniu na trawie w Stuttgarcie i ma teraz 17-11 lat w sezonie.

W secie otwierającym, który zakończył się podaniem, Auger-Aliassime wykorzystał swój pierwszy breakpoint, aby znaleźć decydujące złamanie przy 5-4 i sfinalizować seta. Drugi set przebiegał według podobnego schematu, w którym 20-latek wygrał 89% (16/18) swoich pierwszych punktów serwowania, zanim wykorzystał swoją jedyną szansę na zaserwowanie Querrey przy 6-5, aby zakończyć mecz.

Auger-Aliassime wyruszy w poszukiwaniu swojego pierwszego tytułu ATP Marin Cilic w niedzielę. Chorwat, który obecnie zajmuje 47. miejsce w rankingu ATP FedEx, wygrał z nim pierwszego seta. Jurij Rodionow 6-3 przed austriacką dziką kartą musiał wycofać się z powodu kontuzji przy 0-1 w drugim secie. Rodionov, zajmując 142 miejsce na świecie, walczył o miano najniżej notowanego Stuttgartu od początku trasy ATP w 1990 roku.

Cilic nie stracił swojego pierwszego punktu serwisowego (13/13) w pierwszym secie, ponieważ w półfinale poprawił się do rekordu 33-26. 32-latek chce zdobyć swój pierwszy tytuł od czasu wygrania Mistrzostwa Cinchinch W 2018 r. Auger-Aliassime prowadzi 2-0 w ATP Head2Head Series po tym pierwszym starciu na trawie.