Felix Auger – Eliassim leci do finału w Stuttgarcie; Twarze Marin Cilic | ATP .okrągły

Felix Auger-Aliassimeromans z Puchar Mercedesa tak trzymaj Sam Querrey 6-4, 7-5, aby dotrzeć do ósmego finału ATP Tour i drugiego meczu z rzędu w Stuttgarcie.

Kanadyjskie trzecie ziarno, które przegrało z Matteo Berrettiniego W finale w 2019 roku nie napotkał żadnej przerwy, gdy strzelił siedem asów, aby objąć 80. minutowe prowadzenie nad Amerykaninem. Gwiazda #NextGenATP jeszcze nie upuściła zestawu w tym tygodniu na trawie w Stuttgarcie i ma teraz 17-11 lat w sezonie.

W secie otwierającym, który zakończył się podaniem, Auger-Aliassime wykorzystał swój pierwszy breakpoint, aby znaleźć decydujące złamanie przy 5-4 i sfinalizować seta. Drugi set przebiegał według podobnego schematu, w którym 20-latek wygrał 89% (16/18) swoich pierwszych punktów serwowania, zanim wykorzystał swoją jedyną szansę na zaserwowanie Querrey przy 6-5, aby zakończyć mecz.

Auger-Aliassime wyruszy w poszukiwaniu swojego pierwszego tytułu ATP Marin Cilic w niedzielę. Chorwat, który obecnie zajmuje 47. miejsce w rankingu ATP FedEx, wygrał z nim pierwszego seta. Jurij Rodionow 6-3 przed austriacką dziką kartą musiał wycofać się z powodu kontuzji przy 0-1 w drugim secie. Rodionov, zajmując 142 miejsce na świecie, walczył o miano najniżej notowanego Stuttgartu od początku trasy ATP w 1990 roku.

Cilic nie stracił swojego pierwszego punktu serwisowego (13/13) w pierwszym secie, ponieważ w półfinale poprawił się do rekordu 33-26. 32-latek chce zdobyć swój pierwszy tytuł od czasu wygrania Mistrzostwa Cinchinch W 2018 r. Auger-Aliassime prowadzi 2-0 w ATP Head2Head Series po tym pierwszym starciu na trawie.

Więcej takich historii na:

READ  Kanadyjska „Carry Price” rezygnuje z warunku braku działań przed projektem rozbudowy

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top