Bombers powstrzymują Ticats, aby wygrać otwierającego

WINNIPEG – Ciągłość zwyciężyła w piątkowy wieczór, gdy weteran Winnipeg Blue Bombers pokonał Hamilton Tiger-Cats, składający się z wielu pierwszoroczniaków 42-31.

Zach Kaulos rzucił trzy razy w pierwszej kwarcie i miał 354 jardy, podczas gdy Nick Demsky przeszedł 100 jardów w pierwszej połowie, kończąc na 113 jardach po sześciu łapach i przyłożeniu. Brady Oliveira dodał 122 jardy po ziemi i przyłożenie w wygranej.

Bo Levi Mitchell podał 18-34 na 187 jardów i przyłożył dwa przechwyty. Tim White złapał pięć połowów na 61 jardów i przyłożenie.

Obroty nękały noc, poddając piłkę sześć razy, ku uciesze 29 057 fanów, którzy wypełnili IG Field. Poprawili to dwoma przyłożeniami drużyn specjalnych i wynikiem w obronie, aby wrócić do gry, która wydawała się poza zasięgiem w pierwszej połowie.

Powiązany
Box Score: Bombers, Ticats według liczb
Wykresy głębokości: WPG | wieprzowina
OBEJRZYJ: Collaros zaczął dobrze z trzema niszczycielami czołgów w pierwszej kwarcie

Lawrence Woods III i Taykat przestraszyli Bombers podczas otwarcia sezonu (Jonathan Kosop/CFL.ca)

Mitchell nie znalazł strefy końcowej podczas swojego pierwszego oficjalnego występu jako Tygrys-Kot, ale jego zespół oddalił się od niej o kilka punktów. Seth Small trafił w swoim pierwszym rzucie z gry w tym sezonie, posyłając piłkę z 37 jardów przez słupki i dając Techets prowadzenie 3:0, 3:20 po rozpoczęciu gry.

Bombers przeszli przez parę emocjonalnych popędów, zanim objęli prowadzenie w grze. W następnej jeździe po rzucie z gry Hamiltona, Demski sfałszował podanie Koolrasusa, co szybko postawiło Mitchella i Tekatza z powrotem na boisku. Podczas tej jazdy Mitchell szukał pierwszego miejsca na drugim i 10, kiedy został przechwycony przez Demerio Houston. Trzecioroczny defensywny obrońca zablokował linię boczną, zmuszając wybitnego rolka do odzyskania kontroli nad swoją drużyną.

READ  Super Bowl 2024 Chiefs vs. 49ers i aktualizacje na żywo: Czas rozpoczęcia, podczas którego możesz oglądać i transmitować rozpoczęcie rozgrzewki

Desmski był w stanie wykonać dobrą stratę, gdy Collaros znalazł go sześć zagrań później po rzucie z 17 jardów, który Demski wyciągnął na przyłożenie. Konwersja Sergio Castillo dała wynik 7:3 o 8:06.

Po tym, jak Ticats dodali jednego na punt Baileya Flinta, Kolaros upewnił się, że ofensywa Bombers będzie kontynuowana. Poprowadził ich w szybkiej czteroosobowej akcji, którą zakończył podaniem z 10 jardów do Rashida Baileya, który przedarł się do strefy końcowej, pomagając wyprowadzić Winnipeg na prowadzenie 14-4.

Przejścia nadal szkodziły Tecates. Biegnący z powrotem James Butler szybko przebiegł 16 jardów do 41-jardowej linii Bombowców, kiedy grzebał po trafieniu. Collaros zapłacił im w krótkim czasie, znajdując Drew Wolitarsky’ego, który zorganizował wymianę pięciu meczów z 30-jardowym podaniem przyziemienia, aby wysadzić grę. Konwersja Castillo nastąpiła z czasem przy zerach, dając Bombers prowadzenie 21-4 po zaledwie 15 minutach gry.

Pęd Bombers nieznacznie zwolnił w piątej minucie drugiej kwarty, kiedy Colos został gwizdnięty za celowe uziemienie. Doprowadziło to do rzutu z gry Castillo z 34 jardów, podnosząc prowadzenie Winnipeg do 20, przy stanie 24-4.

Obrona Ticats miała coś do wykorzystania pod koniec pierwszej połowy. Set był w stanie wymusić przyłożenie ze stratą na 1:10 przed końcem, ponieważ Tyrrell Pigrome został wypchnięty na linii jednego jarda. Poza tym Bombers weszli do swojej szatni w przerwie meczu, mając wiele powodów do radości.

Na początku trzeciego kwartału znaleźli więcej elementów, na których można budować. Mitchell został zwolniony o 2:55, a liniowy obrony Bombers, Willie Jefferson, wymusił luźną piłkę. Diatric Nichols odzyskał go i doprowadził do rzutu karnego Castillo z 19 jardów, co dało wynik 29-4.

Gdy zespół TSN składający się z Dustina Nielsena i Duane’a Forde’a ogłosił, że Tiger-Cats muszą znaleźć jakąś pozytywną grę, aby spróbować wejść do gry, przyszli do nich.

READ  Hat-trick Marchessota pomógł Złotym Rycerzom wyprzedzić Rangers i przedłużył passę punktów do 6

Carthell Flowers-Lloyd przybył w specjalnych zespołach, aby zablokować punt Jamiesona Sheahana, a luźna piłka odbijała się z powrotem do strefy końcowej Bombers. Omar Baylis rzucił się na niego, zdobywając pierwsze przyłożenie Techets w tym sezonie. Ambitny Mitchell szukał dwupunktowej konwersji, ale jego próba podania w strefie końcowej została przechwycona przez Houston, pozostawiając wynik 32-10 w połowie trzeciej kwarty.

Po spokojnej pierwszej połowie dla przyjmującego Tima White’a, Mitchell zaczął szukać swojego cennego gola w trzeciej kwarcie. Jego rzut do White’a 10 jardów w tył strefy końcowej dał mu pierwsze podanie przyłożenia jako Tygrys-Kot, ale miało to swoją cenę, ponieważ White opuścił grę z kontuzją górnej części ciała. Konwersja Smalla o 11:42 sprawiła, że ​​Ticats przeszli do gry, przegrywając 32:17.

Wyczuwając narastanie rozpędu u przeciwników, Bombers szybko pracowali nad odzyskaniem kontroli nad grą. Kaulousos poprowadził pięć zagrań na 46 jardów, które Brady Oliveira zakończył podaniem na trzy jardy. Castillo miał home run, aby zamknąć trzecią kwartę, pomagając swojemu zespołowi objąć prowadzenie 39-17.

Trzeba przyznać, że Ticats kontynuował walkę. Weteran D-Lincoln wymusił fumble przez Teda Laurenta, kiedy wykonał snap, gdy debiutant Hamiltona, Chris Edwards, złapał piłkę i przebiegł ją 62 jardy, aby uzyskać przyłożenie. Mitchell ponownie nie był w stanie uzyskać dwupunktowej konwersji, ale jednostka specjalnych zespołów Ticats szybko wysłała mu pomoc.

Powracający Janarion Grant z Bombers został uderzony przez Kyle’a Wilsona, podskakując piłkę wysoko w powietrzu, gdy Grant był zaledwie kilka kroków od swojej próby. Luźna piłka wpadła w ręce Fraziera Sobecka, a zachodni producent zwrócił piłkę na dwujardową linię bombowców. Butler uderzył go i Mitchell natychmiast znalazł Duke’a Williamsa, który zdobył dwa punkty, a na mniej niż dziewięć minut przed końcem ta pozornie nie do pokonania przewaga została zredukowana do ośmiu punktów, przy 39-31.

READ  Yost: Ilu drużyn play-offowych NHL może spodziewać się Kanada w sezonie 2023–2024?

Chociaż wykonano kilka ciosów, bombowce nie były całkowicie wstrząśnięte. Stawiając czoła wielkiemu testowi w swoim pierwszym meczu, Castillo spokojnie strzelił gola z gry z 50 jardów na 10:06, zwiększając przewagę Bombers do 11.

Na trzecim i dziesiątym miejscu, gdy Mitchell potrzebował jardów, został zwolniony przez Celestine Habę, co przyniosło szóstą zmianę zespołu w nocy.

Każda drużyna wyruszy na spotkanie ze swoimi odwiecznymi rywalami w drugim tygodniu. Blue Bombers pojadą do Saskatchewan, aby zmierzyć się z Roughriders, podczas gdy Tiger-Cats wyruszą na BMO Field, aby zmierzyć się z broniącym tytułu mistrza Gray Cup Toronto Argonauts w otwierającym sezon. .