Black Widow odnotowuje największy spadek MCU, gdy właściciele teatrów atakują Disneya

ostatni weekend Czarna Wdowa To była rozmowa miasta po weekendzie otwarcia 80 milionów dolarów. Disney ogłosił również numery Disney + Premier Access w wysokości 60 milionów dolarów. Podczas gdy film był chwalony za pomoc w uzupełnieniu kasy w zeszły weekend, jego występ w drugim tygodniu sprawił, że znalazł się w centrum uwagi z zupełnie innego powodu.

Czarna Wdowa Doznał gwałtownego spadku o 67,3% w porównaniu z poprzednim weekendem, kiedy pobił krajowy rekord kasowy z czasów pandemii, osiągając 80 milionów dolarów otwarcia. Film jest również dostępny w Disney Plus za dodatkową opłatą w wysokości 30 USD, dobrze sobie radzi w pierwszy weekend, ale Disney nie podał liczb z tego tygodnia. Po upadku w drugi weekend właściciele kin w niedzielę skrytykowali The Walt Disney Company za udostępnienie filmu jednocześnie w domach i na dużym ekranie. Ich stanowisko jest takie, że strategia wydawnicza osłabiła kinowy potencjał kasowy filmu i może być trochę prawdy w tym, co mówią. Oto, co miało do powiedzenia na ten temat NATO, Narodowe Stowarzyszenie Właścicieli Teatrów:

„Pomimo zapewnień, że strategia improwizowanej dystrybucji z czasów pandemii odniosła sukces dla Disneya i modelu jednoczesnego wydania, jasno wynika, że ​​dystrybucja na wyłączność kinową oznacza większe przychody dla wszystkich interesariuszy w każdym cyklu życia filmu”.

Ogłaszając wyniki kasowe w weekend premierowy podczas weekendu otwarcia filmu, Disney przeszedł do historii epoki pandemii, kiedy zrobił niezwykły krok, zwiększając przychody Disney+ Premier Access do Czarna WdowaŁączna. To spowodowało, że otwarcie świata filmu przekroczyło 218 milionów dolarów, dzięki 60 milionom dolarów zebranych od rodzin, które zdecydowały się obejrzeć film w domu za 30 dolarów. Choć ruch wydawał się być chwalony przez wielu, właściciele sceny byli wkurzeni za kulisami. NATO poszło do powiedzenia: „Na wiele pytań postawionych podczas Weekendu Streamingowego Disney Limited Edition szybko udzielono odpowiedzi Czarna WdowaRozczarowujące i niecodzienne wykonanie. Najważniejszą odpowiedzią jest to, że jednoczesne uruchomienie jest artefaktem epoki pandemii, który wraz z samą pandemią należy pozostawić historii”.

Niektórzy twierdzą, że spadek w drugi weekend jest podobny do innych wydań wsparcia, które zadebiutowały podczas pandemii, takich jak Fast 9. Argumentem NATO jest to, że film mógłby zarobić 92-110 milionów dolarów bez premiery Disney+. Ich narracja jest taka, że ​​pomimo płacenia 60 milionów dolarów na platformie, posunięcie to poważnie wpłynęło na całkowitą kasę w czasie, gdy branża naprawdę musi udowodnić, że kasa żyje i jest gotowa na powrót po pandemii. NATO uważa również, że piractwo wpłynęło na wyniki drugiego weekenduI czarna wdowa Także.

„Nie ma wątpliwości, że piractwo ucierpiało najbardziej Czarna WdowaI wpłynie to na jego przyszłe wyniki na rynkach międzynarodowych, na których jeszcze nie otworzyła swoich drzwi. Cyfrowe oryginały stały się dostępne w ciągu kilku minut od wydania na Disney+. Czarna Wdowa To był najbardziej torrentowy film w tygodniu kończącym się 12 lipca. Jest również dostępny na niezliczonych nielegalnych serwisach streamingowych online”.

NATO ma tutaj argument. Pomimo niezwykłego sukcesu filmu w zeszły weekend, wielu będzie patrzeć na ten drugi weekendowy spadek i zastanawiać się, czy strategia jednoczesnej premiery była właściwą decyzją. Wiele z tych wyborów zostało dokonanych, gdy nie było jasne, jak by to było chodzić do kina z ograniczeniami usuniętymi z pandemii, a teraz branża musi się zastanawiać, czy niektóre z tych wyborów zostały podjęte przedwcześnie.

READ  GI Joe Origins uruchamia nową franczyzę

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top