Apple wciąż pozostaje w tyle, jeśli chodzi o znalezienie alternatywy dla wyszukiwarki Google na urządzeniach z systemem iOS / w świecie informacji cyfrowej

Apple i Google to dwie główne nazwy w branży technologicznej i łączy je wyjątkowa relacja.

Chodzi o współzależność i niedawno opublikowany raport w formacie Informacja Zagłębiłem się w wysiłki Apple, aby stworzyć możliwość niezależnego „wyszukiwania”, która pozwoliłaby mu bezpośrednio konkurować z Google. Dlatego w 2018 roku widzieliśmy, jak największy producent iPhone’a wspomniał o tym, jak nabył oparty na sztucznej inteligencji startup o nazwie Laserlike. Zostało to podobno ustalone przez inżynierów Google.

Będzie to zespół, który tworzy funkcje dla opcji takich jak sugestie Siri, a nawet Spotlight, jednocześnie udzielając odpowiedzi na pytania zadawane przez Siri Assistant.

Pracując z takimi firmami jak Apple, zaobserwowano, że wiele osób ma życiorysy z wcześniejszymi doświadczeniami w Google. W końcu tak blisko są te dwie firmy. Google płaci Apple sporo pieniędzy, aby zapewnić, że wyniki wyszukiwania będą priorytetem na Twoim urządzeniu z iOS. Nawet wtedy pojawiło się wiele pytań dotyczących zachowania Google jako monopolu.

Fakt, że obie te firmy są głównymi partnerami i rywalami, sprawia, że ​​cały scenariusz jest jeszcze ciekawszy, ponieważ obie konkurują o pozycję numer jeden w branży wyszukiwania. I chociaż Apple może chcieć drażnić się z numerem jeden, dzisiejszy raport mówi, że daleko do tego.

Apple ma ponad cztery lata od wprowadzenia niestandardowej alternatywy dla wyszukiwarki Google, co ujawnił członek blisko związany z tym konkretnym zespołem. Dodał, że takie decyzje doprowadzą w końcu do masowego wzrostu budżetu i nie są jeszcze na to gotowi.

W ten sam sposób słyszymy więcej o tym, jak Apple zawarł umowę również z popularną wyszukiwarką Bing firmy Microsoft. Byłoby to równorzędne z umową, którą Apple zawarł z Google. Pamiętaj, że Bing ma bardzo mały udział w całej branży wyszukiwania.

W międzyczasie wiemy, że wiodący producent iPhone’a jest bardziej skoncentrowany na doprowadzeniu technologii do nowych wyżyn, tak jak robią to zaawansowane wyszukiwania zarówno w App Store, jak i Apple Music. Ta technologia może być również wykorzystywana do tworzenia danych dla wielu innych zespołów Apple i tworzenia aplikacji wykorzystujących przetwarzanie języka, takie jak te, które również wymagają tłumaczenia.

Przeczytaj następujące: Oprogramowanie open source jest wszędzie, potwierdza nowy raport

READ  Wszystko, czego możemy się spodziewać po wydarzeniu Apple 8 marca

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top