Anthony Davis, Los Angeles Lakers dochodzą do siebie, aby pokonać Phoenix Suns w drugiej grze

Phoenix (AFP) – Los Angeles Lakers zmieniło się późnym wieczorem w czwartej kwarcie we wtorek wieczorem. Phoenix Suns okazały się wielkim hitem, ich fani byli w szale, a posiadaczom tytułu w NBA groziło przegranie dwóch meczów z żadną w pierwszej rundzie.

LeBron James i Anthony Davis nie zamierzali na to pozwolić.

James odwrócił skok z 18 stóp, Davis pod koniec czwartej kwarty podążył za nim z trzema punktami i dwoma rzutami wolnymi, a Lakers utknęli w trudnym zwycięstwie 109-102 nad Suns w drugim meczu rundy playoff. Serie.

„To była konieczność” – powiedział Davis. „Wszyscy wyszliśmy z takim nastawieniem i wykonaliśmy zadanie”.

To był wielki mecz dla Lakers, zwłaszcza Davisa, który walczył w pierwszym meczu i wziął osobistą odpowiedzialność za niedzielną porażkę zespołu 99-90. Jego kluczowy wskaźnik wyniósł 3 punkty, a we wtorek pozostało 2:15, podczas gdy Los Angeles prowadził 98-92 i zakończył bieg Suns późno.

James dodał 23 punkty i dziewięć asyst. Davis wykonał 18 z 21 rzutów wolnych i dodał 10 zbiórek i siedem asyst.

Trzeci mecz odbędzie się w czwartek w Los Angeles.

Lakers prowadzili 63-48 po biegu 10-1 otwierającym trzecią kwartę. James wysłał do domu potrójną wskazówkę, aby zacząć strzelać, a LA wyglądało, jakby mógł to wygodnie odłożyć.

Ale słońce powoli się zbliżało. Cam Johnson zaliczył dwie potrójne pozycje pod koniec trzeciej kwarty, jedną przy dzwonie, prowadząc Phoenix w 79-72 na czwarte miejsce.

Jay Crowder uderzył potrójnie z rzutu rożnego i popełnił faul, zamieniając rzut wolny na czteropunktową grę, która wciągnęła Sun do środka 84-83, pozostawiając 8:09 na czwartym miejscu. Crowder stracił swoje pierwsze 11 bramek w serii przed tą próbą.

Deandre umieścił Aytona w ofensywnym odbiciu na sześć minut przed końcem meczu, co dało Sunsowi prowadzenie 88-86, jego pierwsze prowadzenie od pierwszych minut. Nie mogli jednak wytrzymać i walczyli, by strzec Jamesa i Davisa w ostatnich minutach.

READ  Drużyny MLB, które muszą wykonać ruchy przed dniem otwarcia

„Musimy lepiej sobie radzić, utrzymując prowadzenie, ale pokazaliśmy, że będziemy dalej walczyć” – powiedział Davis.

Devin Booker prowadził Suns z 31 punktami i wykonał wszystkie 17 rzutów wolnych, Eton zdobył 22 punkty, 10 zbiórek i strzelił 11 z 13 z boiska.

Los Angeles jest fizycznie znacznie większe niż Phoenix z Andre Drummondem, Davisem, Jamesem i Markiem Gasolem, wszyscy stojący na 6 stóp i 9 stóp wyższy i mający 250 funtów lub więcej. Jedyny gracz na liście Suns jest bliski wielkości Eton. W przeciwieństwie do gry 1, drużyna Lakers zwykle korzysta z tej różnicy.

Lakers wskoczyli na prowadzenie 30-24 po pierwszej kwarcie, zdobywając 12 punktów z siedmiu obrotów Suns. Los Angeles miało w pierwszej połowie przewagę 53-47.

Drummond był przed połową siły z 11 punktami i 10 zbiórek, w tym pięć na atakującej szkle. Schroeder prowadził wszystkich graczy z 16 punktami. Eton zdobył 14 punktów na 7 z 7 strzałów dla The Sun.

Ogłoszono tłum sprzedający na Phoenix Suns Arena, który jest ustalony na 11919 z powodu ograniczeń COVID-19. Stanowi to około dwóch trzecich pojemności ponad 18 000.

Tylko do kopnięć

The Suns musieli szybko zmienić skład, gdy Crowder został wezwany za dwa wczesne błędy. Drugi był bolesny dla napastnika Feniksa.

Crowder został gwizdany za faul rzutem Davisa z wyskoku, a następnie oddał strzał w udo, kiedy Davis kopnął nogę w dalszej części spotkania. Davis został wezwany za rażący faul. 1. Crowder pozostał w meczu, aby wykonać rzuty wolne, ale został zastąpiony przez Dario Saric.

TIP-INS

Lakers: Napastnicy Devontai Kakuk i Kostas Antitokounmo nie byli nieaktywni. Gasol zagrał 20 minut po tym, jak nie grał w pierwszym meczu. W swoim pierwszym strzale trafił w trójkę.

Słońca: Paul nie został uwzględniony w raporcie o kontuzji w drugim meczu, pomimo kontuzji ramienia w pierwszym meczu. Grał cienką opaską wokół dużej części swojego prawego ramienia … napastnik Abdul Nader (kolano) odpadł. Cam Payne zdobył 19 punktów i siedem asyst po tym, jak został wyrzucony z boiska w pierwszym meczu.

READ  Sześciu zawodników, których warto obejrzeć w rundzie dzikiej karty MLB – Sportsnet.ca