Olimpijscy skoczkowie wzwyż przekonują organizatorów do podzielenia się złotymi medalami

Katar Mutaz Issa Barshim dodał złoty medal olimpijski do swojej listy wyróżnień w niedzielnym skoku wzwyż mężczyzn w Tokio – i przekonał organizatorów, by podzielili się nim ze swoim przyjacielem i włoskim zawodnikiem Gianmarco Tampere.

Barshim (30 l.) i Tampere (29 l.) oddali skoki na odległość 2,37 metra i nie mieli żadnych nieudanych prób aż do 2,39 metra.

Po trzech niepowodzeniach na tej wysokości, urzędnik olimpijski najpierw zaproponował im skok, aby wyłonić zwycięzcę.

“Czy możemy dostać dwa złote?” – zapytał go Barshim.

Sędzia skinął głową, obaj gracze złożyli ręce i krzyknęli z radości.

„Patrzę na niego, on patrzy na mnie i wiemy o tym. Po prostu patrzymy na siebie i wiemy, że to koniec, to koniec. Nie ma potrzeby” – powiedział Barshim.

Znajdź transmisje na żywo, filmy, które musisz obejrzeć, najświeższe wiadomości i wiele więcej w jednym pakiecie idealnym na igrzyska olimpijskie. Podążanie za drużyną Kanady nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej ekscytujące.

Więcej z Tokio 2020

„Jest jednym z moich najlepszych przyjaciół, nie tylko na torze, ale także poza nim. Pracujemy razem. To spełnienie marzeń. To prawdziwy duch, sportowa rywalizacja, a my jesteśmy tutaj, aby przekazać tę wiadomość”.

Oglądaj | Niesamowity moment, w którym dwóch skoczków wzwyż zgadza się podzielić złotem:

Kiedy urzędnicy powiedzieli im, że konkurs skoku wzwyż jest zbyt ciasny, katarski Mutaz Issa Barshim zapytał, czy mógłby podzielić się złotem z Włochem Gianmarco Tampere. 1:26

Była to również sytuacja wygrana dla Włocha, który złamał kostkę kilka dni przed Igrzyskami w Rio 2016.

„Po kontuzji chciałem wrócić, ale teraz mam to złoto. To niewiarygodne” – powiedział. „Wiele razy o tym marzyłem.

„Powiedziano mi w 2016 roku, tuż przed Rio de Janeiro, istnieje ryzyko, że nie będę już w stanie rywalizować. To była długa podróż”.

READ  Connor Hellebuyck Stellar, gdzie odrzutowce zestrzeliły antresolę w grze 1

Maxim Nidasekow z Białorusi, który również uzyskał 2,37, zdobył brąz w odliczaniu.

Barshim zdobył brązowy, a później srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r. Cztery lata później zdobył kolejne srebro w Rio, a następnie zdobył kolejne tytuły mistrzowskie w latach 2017 i 2019.

Jego rekord życiowy na 2,43 metra jest drugim najwyższym w historii, za Kubańczykiem Javierem Sotomayerem, który ustanowił rekord świata 2,45 w 1993 roku.

W głośnych zawodach południowokoreański Woo Sang-hyuk i Australijczyk Brandon Stark, młodszy brat krykieta Mitchella, zdobyli 2,35, aby zająć czwarte i piąte miejsce.

Oglądaj | Podczas gdy spałeś: De Grasse zdobył brąz, Oleksiak przeszedł do historii:

Andre de Grasse powrócił na podium olimpijskie, mając rekord życiowy, a Penny Oleksiak jest oficjalnie uważana za najbardziej utytułowaną mistrzynię olimpijską Kanady. 4:25

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top