Andrzej Cybertovich o prawach kobiet. Kontrowersyjny komentarz

W Polsce dyskusje na temat sporu własnościowego Poronienie. Kwestia ta była przedmiotem wielu debat, których efektem były różne spojrzenia na koncepcję kobiecego ciała. Profesor Andrzej Sibertovich, doradca prezydenta, przedstawił w tej sprawie kontrowersyjne stanowisko. Andrzej Duda.

W programie „Kawa na ławce” powiedział: – Nawet jeśli kobieta jest właścicielką swojej macicy, ale gdy w jej macicy występuje mieszany skład genetyczny – nie w wyniku gwałtu – kobieta przestaje być jedyną właściciel płodu.

– Ten płód ma potoczne znaczenie innego mężczyzny, a formuła „Jestem właścicielką mojej macicy” nie dotyczy sytuacji, w której kobieta po raz pierwszy zgodziła się począć, czy możliwość zajścia w ciążę – kontynuował prof. Cybertovich.

Grupy opozycyjne domagały się rezygnacji ze stanowiska premiera. W takiej sytuacji Pais staje się właścicielem macicy. Katarsina Lupnavar skomentowała post na Twitterze i poseł. Marcin Kierwiski zarzucił Cybertovichowi ignorancję.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do Newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

Źródło: TVN24

(w W)

READ  Wirus koronowy i restauracje. 20 tys. Wystartowało ponownie w styczniu | Informacje o DVP

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top