Andreescu po raz pierwszy pokonuje Cornet. Zmierzy się z Zheng w Toronto

Andreescu po raz pierwszy pokonuje Cornet.  Zmierzy się z Zheng w Toronto

Mistrzyni z 2019 roku, Bianca Andreescu, odniosła kolejną ważną wygraną u siebie w Rogers National Bank Open w środę wieczorem, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo nad graczem, który tak bardzo ją niepokoił w przeszłości.

Andreescu Alizei pokonała Cornet 6-3, 4-6, 6-3 w dwie godziny i 26 minut, by po raz trzeci w swojej karierze dotrzeć do ostatniej szesnastki w turnieju. Andreescu wygrała teraz osiem meczów z rzędu podczas imprezy w Toronto, najbliższym większym mieście do jej rodzinnego miasta.

Słowa zwycięzcy: – Myślę, że to był po prostu duch walki nas obu – powiedział o meczu Andreescu. „Jest bardzo spójny i naprawdę musiałem iść dalej, szczególnie w trudnych momentach. Myślę, że dzisiaj rozegrałem te ważne momenty lepiej.”

„Myślę, że szczególnie w tych ciasnych meczach są to kluczowe momenty, których naprawdę potrzebujesz za pasem. A kiedy je masz, z pewnością doda ci to dużo pewności siebie. I mam nadzieję, że będę mógł kontynuować do końca turnieju ”.

Kącik statystyk: Cornet pokonał Andreescu w dwóch setach z rzędu w poprzednim spotkaniu, które miały miejsce w zeszłorocznym sezonie na kortach trawiastych, w Berlinie oraz w pierwszej rundzie Wimbledonu. Trzeci raz był urokiem Andreescu, która w końcu wygrała swoje pierwsze zwycięstwo nad Cornette.

Andreescu nie wygrała pojedynków na twardym boisku od prawie roku, a jej ostatnie zwycięstwo wyszło na powierzchnię podczas US Open 2021. Jednak była mistrzyni US Open poparła Jej pierwsze dziesięć zwycięstw nad Darią Kasatkina Od pierwszej rundy strzelił 27 zwycięzców w bramkę kornetu.

Andreescu również popełnił w meczu 27 niepotwierdzonych fauli. Jednak Cornet zakończył rozgrywkę z mniej wyraźnymi liczbami niż Kanadyjczyk, z 21 zwycięzcami przeciwko 30 niewymuszonym błędom.

Cheng zmierzy się z Andreescu; Tishman denerwuje Kontavit

Wcześniej w środę top 5 Ons Jabeur i Anett Kontaveit zostali wyrzuceni z turnieju w swoich meczach otwarcia po zakończeniu pierwszej rundy.

READ  Były obrońca Edmonton Oilers w stanie spoczynku Andrej Sekera

19-letni chiński debiutant Cheng Qinwen był 6-1, 2-1, przed nr 5 Jaberem, kiedy Jabeur wycofał się z meczu drugiej rundy z powodu bólu brzucha. Cheng będzie przeciwnikiem Andreescu w 1/8 finału, która będzie ich pierwszym spotkaniem.

Zheng po raz pierwszy od stycznia ma na swoim koncie dwa zwycięstwa na twardych kortach jeden po drugim na poziomie Tour. Zdobyła także swoją pierwszą wygraną w pierwszej dziesiątce w swojej karierze, wygrywając z Jaberem, przechodząc na emeryturę.

Numer światowy 51 Zheng jest w trakcie sezonu osiągnięć, w którym startowała na 143 miejscu. Zheng była jedyną zawodniczką, która zdobyła seta od mistrzyni Ostatecznej Rolanda Garrosa, Igi Świątek.

Światowa numerka 21 Jill Tishman pokonała numer 2 Kontaveit 6-4 6-4 w godzinę i 27 minut, aby dotrzeć do ostatniej 16-tki w Toronto. Tishman zamieniła cztery ze swoich sześciu break pointów, jednocześnie oszczędzając sześć z ośmiu break pointów, które napotkała.

Teichmann odniosła piąte zwycięstwo w pierwszej piątce w swojej karierze, pokonując po raz drugi obecnego numer 2 na świecie. Wcześniej pokonała wówczas Naomi Osakę nr 2 podczas jej biegu do finału WTA 1000 w Cincinnati w zeszłym roku.

Tishman, który pokonał byłą numer jeden na świecie Venus Williams w pierwszej rundzie, zmierzy się z byłą numer jeden na świecie Simoną Halep, dwukrotną mistrzynią National Bank Open, w 1/8 finału. Pierwszy raz.