Były obrońca Edmonton Oilers w stanie spoczynku Andrej Sekera

Andrej Sekera komentuje łyżwy Długa 16-letnia kariera w NHL jest bliska.

Słowacki korespondent hokejowy Tomas Prokop poinformował o tym w poniedziałek.

Ogłoszenie – Czytaj dalej poniżej

Wybrany przez Buffalo Sabres w trzeciej rundzie NHL Draft 2004, Sekera udał się do Ameryki Północnej, wkrótce grając w Owen Sound Attack OHL.

Jego pierwszy sezon w NHL przypadł na lata 2007-08, w którym strzelił w 37 meczach dwa gole i osiem punktów z Sabres. W ciągu swojej kariery Sekera zagrał w 842 meczach dla Sabres, Edmonton Oilers, Dallas Stars, Carolina Hurricanes i LA Kings. Ostatnio Sekera spędził ostatnie trzy sezony w Dallas.

Sekera dołączył do Oilers przed sezonem 2015-16, kiedy podpisał sześcioletni kontrakt AAV o wartości 5,5 miliona dolarów. Oilers desperacko potrzebowali pomocy na zapleczu, a Sekera pasował do rachunku.

Jednak w sezonie 2019-20, kiedy Ken Holland objął stanowisko dyrektora generalnego, Nafciarze stanęli w obliczu poważnego kryzysu i niewielkiego pola manewru. Tym samym Nafciarze zdecydowali się przejąć te ostatnie dwa lata. Następny sezon to ostatni rok rocznej kary w wysokości 1,5 miliona dolarów.

Ogłoszenie – Czytaj dalej poniżej

Sekera był świetnym graczem dla Oilers, ponieważ cieszył się jednymi z najbardziej produktywnych sezonów swojej kariery. W pierwszych dwóch latach kontraktu zaliczył 161 występów, strzelając 14 bramek i 65 punktów. Jednak jego gra spadła w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ zmagał się z kontuzjami. Wystąpił w tym czasie tylko w 60 meczach i zaliczył 12 asyst.


Zach Ling jest dyrektorem informacyjnym i felietonistą Nation Network. Można go śledzić na Twitterze pod adresem Umieść tweetalub e-mailem na [email protected]

READ  Obsada mistrzów Winnipeg z pierwszej rundy dąży do niesamowitej serii Connor MacDavid Oils

WAKACJE NARODOWE Zapewnione przez PointsBet Canada. Przyjedź i baw się z nami na pierwszych w historii letnich wakacjach w Toronto! Za zaledwie 1399 USD podatku dostaniesz wszystko, co zawiera rysunek i wspomnienia, które przetrwają całe życie. Kup bilety tutaj.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top