Alex Ovechkin strzelił 837 i 838 goli przeciwko Diabłom, a w ostatnich 8 meczach zdobył 8 goli.

Aleks Owieczkin Pozostaje w ogniu.

Gwiazda Washington Capitals strzelił dwa gole – 837 i 838 w swojej karierze – dzięki którym Cubs zwyciężyli 6:2 nad New Jersey Devils.

Po strzeleniu 8 goli w pierwszych 43 meczach w tym sezonie Owieczkin ma obecnie 8 goli w ostatnich 8 meczach.

Cel kariery numer 837

Pierwsza bramka Owieczkina padła o 8:44 w trzeciej kwarcie i podwyższył wynik na 4:1. Po tym jak Dylan Strome wygrał pojedynek, Ovi pokonał Nico Dau strzałem w nadgarstek z lewego koła.

W drugiej połowie sezonu Ovi nadal ma szczęście do krążka. Kapitan Capitals wykorzystał powiew wiatru przy swojej pierwszej próbie strzału, zmuszając Dawesa do upadku i odbicia się, otwierając górny róg siatki.

„A propos pierwszego gola, widziałem go wiele razy” – powiedział po meczu Bruce Boudreau z Monumental Sports Network. „Do dziś nie ma w lidze nikogo, kto potrafiłby zastosować podwójne sprzęgło i oddać strzał z taką siłą i celnością jak pierwszy. Większość chłopaków odwróciłaby to przy siatce. Miał coś w sobie i to właśnie czyni go Świetne 8.

Cel kariery numer 838

Drugie trafienie Oviego padło na 33 sekundy przed końcem gry w przewadze. Pierwszą asystę po raz kolejny zaliczył Dylan Strome. Po oddaniu strzału w stronę siatki Strome uderzył Owieczkina tylnym podaniem i umieścił go w siatce.

„Wszedł do siatki” – powiedział Boudreau. „Trochę uderzał kijem, zanim go złapał, ponieważ wiedział, że jest otwarty i strzeli gola”.

Po meczu trener Capitals Spencer Carberry wraz z Dylanem Strome i TJ O'Sheą udzielił Owieczkinowi rekwizytów.

„Chcę podkreślić coś innego” – powiedział Carberry. „Stromer, och, na początku jest to trochę trudne, ale co robimy, kiedy żetony są na środku stołu, a my potrzebujemy was najbardziej, macie niesamowitą trzecią kwartę dla całej waszej trójki”.

READ  Blue Jays ponownie podpisują Kevina Kiermaiera na roczny kontrakt, wzmacniając czołowego liniowego defensywy: Źródło

Z 838 golami w karierze Owieczkin w pogoni za rekordem wszechczasów NHL wyprzedza Wayne'a Gretzky'ego (894) o 56 goli.

Po powolnym początku sezonu Owieczkin ma obecnie 16 goli w sezonie i jest na dobrej drodze, aby strzelić w tym sezonie 25 goli.

Te gole były drugim i trzecim w karierze Owieczkinem nad bramkarzem Devils Niko Dossem. Pierwszy mecz Ovi dla Dawsa miał miejsce 26 marca 2022 r. – był to jego 772. wynik w karierze, co uczyniło Dawsa 157. innym bramkarzem, któremu strzelił gola.

Ovi zdobył już dziewięć punktów z rzędu – to jego pierwszy wynik Od czasów Todda Reardena (10.08.2019-10.24.2019). Według Capitals PR Owieczkin zdobył 21 punktów (10G, 11A) w ostatnich 18 meczach i 24 punkty (11G, 13A) w ostatnich 23 meczach.