Siakam zdobywa 24 punkty, Pacers pokonuje Pelicans i otwiera serię u siebie

INDIANAPOLIS (AP) Pascal Siakam zdobył 24 punkty i zebrał 11 zbiórek, a Tyrese Haliburton dodał 17 punktów i 13 asyst – cztery z rzędu w końcówkach meczu – gdy Indiana Pacers pokonali New Orleans Pelicans 123-114 w środowy wieczór.

Zespoły rozegrają mecz u siebie w piątkowy wieczór w Nowym Orleanie.

„To bardzo ważne zwycięstwo” – powiedział trener Indiany Rick Carlisle, odnosząc się do bilansu swojej drużyny 34-26 na 22 mecze przed końcem. „O tej porze roku każdy mecz ma wielkie znaczenie”.

Brandon Ingram miał 30 punktów i sześć zbiórek dla Pelicans, którzy przegrali po raz trzeci w ostatnich czterech meczach. CJ McCollum dodał 23 punkty i sześć zbiórek, a Zion Williamson zdobył 23 punkty.

Gdy Nowy Orlean tracił 20 punktów, tracił do trzech punktów, zanim w decydującym momencie prowadzenie objął Haliburton. Jego trójka z prawego skrzydła powiększyła prowadzenie do 115-109 na 2:56 przed końcem meczu. Następnie Haliburtonowi asystował Siakam na linii, który zdobył trzy proste kosze. Ostatnim z nich było szybkie przełamanie, w wyniku którego Nowy Orlean tracił 121-111 na 1:17 przed końcem, zanim w ostatniej minucie znalazł Mylesa Turnera, który zdobył kolejny kosz.

„Wiedziałem, że lubi przede wszystkim podanie” – powiedział Siakam o Haliburtonie, liderze NBA pod względem asyst. „Dzięki jego powadze w ataku staram się po prostu dobrze czytać, wykonywać właściwe cięcia i wiem, że piłka mnie znajdzie. Mamy coś wyjątkowego. Cieszę się, że jestem w tym samym zespole”.

Turner zakończył mecz z 14 punktami i 10 zbiórkami dla Pacers, którzy trafiali na 49% z gry i 14 zdobyli za trzy punkty. Obi Toppin dodał 16 punktów i sześć zbiórek, Benedict Mathurin miał 16 punktów, a TJ McConnell miał osiem punktów i dziewięć asyst.

Indiana szybko przejęła kontrolę, kończąc dominującą pierwszą kwartę prowadzeniem 40-24. Bezkonkurencyjna konfiguracja McConnella na linii bocznej podwyższyła prowadzenie do 44-24 i spowodowała zatrzymanie gry przez trenera Nowego Orleanu Williego Greena na początku drugiej połowy.

READ  Nadal wycofuje się z Wimbledonu przed półfinałami z rozdarciem mięśni brzucha

Mieszając obronę strefową, Pelicans spowolnili prowadzenie Indiany w ciągu następnych 10 minut i zmniejszyli deficyt do 64-53 po pierwszej połowie. 10-punktowa passa Mathurina w trzeciej kwarcie pomogła Pacers objąć prowadzenie 96-86 w czwartej kwarcie.

„Jestem bardzo dumny z naszej grupy, biorąc pod uwagę okoliczności” – powiedział Green. „To był bardzo trudny mecz. Dla nas spadek na 20. miejsce i walka z naprawdę dobrym zespołem był momentem rozwoju.

Indiana zagrała bez startującego skrzydłowego Aarona Nesmitha (skręcenie prawej kostki) i rezerwowego napastnika Douga McDermotta (skręcenie prawej łydki).

Dyson Daniels, jeden z najlepszych obrońców Nowego Orleanu, który zajmował 13. miejsce w lidze pod względem przechwytów na mecz, przegapił ósmy z rzędu mecz z powodu rozdarcia łąkotki. Środkowy Jonas Valanciunas, który notował średnio 13,7 punktu i 9,6 zbiórek na mecz, rozegrał zaledwie siedem minut i nie zdobył bramki.

„Wiedzieliśmy, że będziemy musieli działać na małą skalę” – powiedział Green. „Pozwala ci pozostać przed nimi w defensywie. (Siedzenie Valanciunasem) było dla nas przystosowaniem.”