Siakam zdobywa 24 punkty, Pacers pokonuje Pelicans i otwiera serię u siebie

INDIANAPOLIS (AP) Pascal Siakam zdobył 24 punkty i zebrał 11 zbiórek, a Tyrese Haliburton dodał 17 punktów i 13 asyst – cztery z rzędu w końcówkach meczu – gdy Indiana Pacers pokonali New Orleans Pelicans 123-114 w środowy wieczór.

Zespoły rozegrają mecz u siebie w piątkowy wieczór w Nowym Orleanie.

„To bardzo ważne zwycięstwo” – powiedział trener Indiany Rick Carlisle, odnosząc się do bilansu swojej drużyny 34-26 na 22 mecze przed końcem. „O tej porze roku każdy mecz ma wielkie znaczenie”.

Brandon Ingram miał 30 punktów i sześć zbiórek dla Pelicans, którzy przegrali po raz trzeci w ostatnich czterech meczach. CJ McCollum dodał 23 punkty i sześć zbiórek, a Zion Williamson zdobył 23 punkty.

Gdy Nowy Orlean tracił 20 punktów, tracił do trzech punktów, zanim w decydującym momencie prowadzenie objął Haliburton. Jego trójka z prawego skrzydła powiększyła prowadzenie do 115-109 na 2:56 przed końcem meczu. Następnie Haliburtonowi asystował Siakam na linii, który zdobył trzy proste kosze. Ostatnim z nich było szybkie przełamanie, w wyniku którego Nowy Orlean tracił 121-111 na 1:17 przed końcem, zanim w ostatniej minucie znalazł Mylesa Turnera, który zdobył kolejny kosz.

„Wiedziałem, że lubi przede wszystkim podanie” – powiedział Siakam o Haliburtonie, liderze NBA pod względem asyst. „Dzięki jego powadze w ataku staram się po prostu dobrze czytać, wykonywać właściwe cięcia i wiem, że piłka mnie znajdzie. Mamy coś wyjątkowego. Cieszę się, że jestem w tym samym zespole”.

Turner zakończył mecz z 14 punktami i 10 zbiórkami dla Pacers, którzy trafiali na 49% z gry i 14 zdobyli za trzy punkty. Obi Toppin dodał 16 punktów i sześć zbiórek, Benedict Mathurin miał 16 punktów, a TJ McConnell miał osiem punktów i dziewięć asyst.

Indiana szybko przejęła kontrolę, kończąc dominującą pierwszą kwartę prowadzeniem 40-24. Bezkonkurencyjna konfiguracja McConnella na linii bocznej podwyższyła prowadzenie do 44-24 i spowodowała zatrzymanie gry przez trenera Nowego Orleanu Williego Greena na początku drugiej połowy.

READ  Blue Jays musi określić, czy zmagania Ryu są trendy, czy szybkie

Mieszając obronę strefową, Pelicans spowolnili prowadzenie Indiany w ciągu następnych 10 minut i zmniejszyli deficyt do 64-53 po pierwszej połowie. 10-punktowa passa Mathurina w trzeciej kwarcie pomogła Pacers objąć prowadzenie 96-86 w czwartej kwarcie.

„Jestem bardzo dumny z naszej grupy, biorąc pod uwagę okoliczności” – powiedział Green. „To był bardzo trudny mecz. Dla nas spadek na 20. miejsce i walka z naprawdę dobrym zespołem był momentem rozwoju.

Indiana zagrała bez startującego skrzydłowego Aarona Nesmitha (skręcenie prawej kostki) i rezerwowego napastnika Douga McDermotta (skręcenie prawej łydki).

Dyson Daniels, jeden z najlepszych obrońców Nowego Orleanu, który zajmował 13. miejsce w lidze pod względem przechwytów na mecz, przegapił ósmy z rzędu mecz z powodu rozdarcia łąkotki. Środkowy Jonas Valanciunas, który notował średnio 13,7 punktu i 9,6 zbiórek na mecz, rozegrał zaledwie siedem minut i nie zdobył bramki.

„Wiedzieliśmy, że będziemy musieli działać na małą skalę” – powiedział Green. „Pozwala ci pozostać przed nimi w defensywie. (Siedzenie Valanciunasem) było dla nas przystosowaniem.”