Los Angeles Clippers przejęli kontrolę nad meczem w trzeciej kwarcie, pokonując Orlando Magic

Los Angeles (AFP) – Paul George zdobył 27 punktów, a Russell Westbrook dodał 18 punktów i poprowadził Los Angeles Clippers do zwycięstwa nad Orlando Magic 118:102 we wtorkowy wieczór pod okiem swojego przyszłego kolegi z drużyny Jamesa Hardena.

Harden nie mógł usiąść na ławce rezerwowych Clippers, ponieważ jego transfer do Los Angeles z Philadelphia 76ers nie został jeszcze sfinalizowany.

Harden i inny nowicjusz P.J. Tucker przybyli na arenę 75 minut przed sesją. Harden został przywitany przez właściciela Steve’a Ballmera, a następnie spotkał się z Clippers w szatni. Dziesięciokrotny All-Star uściskał Westbrooka i George’a, gdy ich zobaczył. Harden ma już szafę zawierającą nową niebieską koszulkę nr 1 Clippers, gotową do założenia.

Kiedy reporter zapytał go, czy jest podekscytowany przeprowadzką do Clippers, Harden odpowiedział: „Nie rozumiesz”.

Ze względu na nierozstrzygniętą transakcję w drużynie Clippers wystąpiło tylko 11 zawodników w strojach, a dziewięciu z nich rozegrało co najmniej 18 minut. Bones Hyland i Norman Powell dodali po 18 punktów.

Westbrook w trzeciej kwarcie zdobył 16 punktów, a George 14. Clippers prowadzili w pierwszej połowie 50-47, po czym przejęli kontrolę nad meczem, pokonując Magic 41-21.

Paolo Banchero zdobył dla Orlando 15 punktów, a Franz Wagner dodał 14 punktów i osiem zbiórek. Moritz Wagner strzelił 13 goli z ławki rezerwowych.

Orlando prowadził 38-29 na 4:24 przed końcem drugiej kwarty, zanim Los Angeles zdobyło siedem punktów z rzędu.

W trzeciej kwarcie Los Angeles prowadziło 26-6 przez około sześć minut. Obejmował on serię 10 punktów z rzędu dla Clippers, z czego osiem zdobył George.

Po pierwszej połowie trafiających z boiska z skutecznością 33,3%, w trzeciej kwarcie Clippers trafiali 17 z 23.