Aryna Sabalenka ujawnia swoją nową perspektywę, swoje podejście do tenisa

Arina Sabalenka, 24 lata, mówi, że jest teraz bardziej dojrzała i ma nieco inną perspektywę i podejście do gry. W przeszłości Sabalenka łatwo wpadała w złość i frustrację. Ale na początku sezonu 2023 Sabalenka wydaje się być spokojniejsza i teraz wydaje się, że akceptuje fakt, że nie zawsze wszystko będzie idealne i idealne na korcie.

Po pokonaniu Iriny Begu 6:3, 6:2 i awansowaniu do finału Adelaide International w swoim pierwszym turnieju sezonu, Sabalenka ujawniła jeden z kluczy do jej dobrego początku roku. „Wcześniej szalałam na punkcie wszystkiego.

Byłem młody. Miałem wiele oczekiwań. Oglądałem wszystko. Jestem już stary. Cóż, nie, nie jestem stary, ale trochę starszy (śmiech). Co chciałeś powiedzieć? Rozumiem, że nic nie może zagwarantować, że zdobędziesz mistrzostwo.

Bardzo mi pomogło nie mieć tych wszystkich oczekiwań, wiesz? Dlatego wciąż jestem w stanie zachować spokój na korcie i po prostu przepracować wszystko” – wyjaśniła Sabalenka dla WTA Insider.

Sabalenca znokautował Bego

Po znaczących zwycięstwach nad Ludmiłą Samsonową i Marką Vondrousovą, Sabalenka poradziła sobie również z Peugeotem.

Pierwsze break pointy meczu były widoczne w czwartym meczu, kiedy Sabalenka przegapiła trzy kolejne break pointy, a Begu zremisował pierwszego seta po dwa gemy na sztukę. Jednak brak trzech wczesnych break pointów nie wpłynął na Sabalenkę, która przełamała Bigou w szóstym meczu i objęła prowadzenie 4-2.

Następnie Sabalenka obronił trzy kolejne break pointy w siódmej rundzie, po czym uderzył na otwierającego w dziewiątej rundzie. Po wygraniu pierwszego seta Sabalenka pokonała również Begu w pierwszej partii drugiego seta.

W siódmym meczu Sabalenca ponownie pokonała Bego i objęła prowadzenie 5:2. Z setem i dwiema przerwami Sabalenka rutynowo serwowała mecz w ósmym gemie.