Hamilton pokonuje karę i rozbija Verstappen, aby wygrać Grand Prix Brazylii

Sao Paulo (AFP) – W burzliwy weekend z oszałamiającym zwycięstwem kierowca Mercedesa Lewis Hamilton wygrał w niedzielę Grand Prix Brazylii i nabrał rozpędu w walce o tytuł w Formule 1 z Maxem Verstappenem z Red Bulla.

Siedmiokrotny mistrz świata Hamilton pokonał Verstappen, pomimo startu z 10. miejsca w sieci z powodu kary – w ten weekend zmierzył się z Hamiltonem w Sao Paulo.

Verstappen, zwycięzca poprzedniej edycji wyścigu w 2019 roku, zajął drugie miejsce i zobaczył, że przewaga w mistrzostwach jego kierowcy zmniejszyła się do 14 punktów, a pozostały trzy wyścigi. Zwycięzca wyścigu otrzymuje 25 punktów.

„Nie przestawajmy naciskać” – powiedział Hamilton w radiu zespołu. Wziął flagę Brazylii, aby uczcić swoje zwycięstwo, tak jak zrobił to jego idol Ayrton Senna.

Kolega z zespołu Hamiltona, Valtteri Bottas, był trzeci, a Sergio Perez z Red Bulla był czwarty, a Meksykanin ustanowił najszybsze okrążenie wyścigu.

Verstappen prowadził większość wyścigu po pierwszym zakręcie, kiedy pokonał polesittera Bottasa. Ale Hamilton, który awansował z 10. na trzecie w ciągu zaledwie sześciu okrążeń, wyprzedził Verstappen na okrążeniu 59 i postawił ochrypły tłum na Interlagos.

Hamilton ukończył wyścig o 10 sekund nad Verstappen.

READ  Dana White o przyszłości Johna Jonesa: „Może walczyć tego lata albo nigdy więcej nie będzie mógł walczyć”

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top