Pobudka olimpijska: Kanada ma 3 nowych mistrzów olimpijskich

Kanadyjskie trio kobiet Isabelle Weidmann, Evanni Blondin i Valerie Maltes zdobyło drugi złoty medal Kanady na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie we wtorek, pokonując rekord olimpijski.

Drużyna rywalizowała łeb w łeb z Japonią w finale A, a zdobywca tytułu olimpijskiego tracił na wadze przez cały wyścig. Na okrążeniu dzwonu Kanadyjczycy zmniejszyli różnicę do 39 setnych sekundy, a następnie do 0,32 na ostatnich 200 metrach, zanim katastrofa dotknęła drużynę Japończyków, a Kanada przekroczyła granicę złotego medalu.

Możesz sprawdzić pełne Historia jest tutaj dla pełnego podsumowania za to, co się stało.

Aby ponownie przeżyć złoty moment Kanady na torze, lub cokolwiek przegapiłeś w nocy, Tutaj możesz obejrzeć pełną powtórkę wszystkich wydarzeń olimpijskich.

Jest to pierwszy w historii złoty medal olimpijski Kanady w drużynowym pościgu kobiet i drugi w historii medal w konkurencji kobiet po zdobyciu srebra na Igrzyskach w Turynie w 2006 roku.

Na froncie mężczyzn Jordan Belchus, Ted Jean Plomen i Tyson Langelar pokonali Koreę Południową w finale C o 13,38 sekundy i zajęli piąte miejsce.

Oglądaj | Kanadyjki zdobywają pierwszy w historii złoty medal olimpijski na dochodzenie drużynowe:

Kanadyjki zdobywają pierwsze w historii złoto olimpijskie na pościg drużynowy

Kanadyjskie łyżwiarki szybkie Isabelle Weidmann, Evanni Blondin i Valerie Maltis zdobyły złoty medal w wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet z rekordem olimpijskim 2:53,44. 7:30

Znowu papugi medale

Max Barrott zdobył swój drugi medal na tych olimpiadach i zdobył brązowy medal w wielkim finale snowboardu.

Parrott powiedział, że wygrana „wiele znaczy”, zwłaszcza po tym, jak jego złoty medal w zeszłym tygodniu został zbadany z powodu kontrowersyjnej decyzji arbitrażowej.

Kolega Kanadyjczyk Mark McMorris zajął 10. miejsce, nie oddając drugiego i trzeciego skoku. Po pierwszym inningu był ósmy, zdobywając najniższą punktację wśród jeźdźców, którzy wykonali pierwszy trik.

READ  Oczekuje się, że na Mistrzostwach Świata Juniorów weźmie udział siedem kanadyjskich drużyn NHL

Darcy Sharpe z Comox, BC, zajął 12. miejsce, po tym jak wykonał swoją drugą sztuczkę.

Na froncie kobiet numerem jeden była Kanadyjka Jasmine Beard, zajmując siódme miejsce. Laurie Bloen zajęła ósme miejsce.

Oglądaj | Papuga leci po brązowy medal w big air:

Kanadyjski złoty medalista Max Parrott leci na brąz w wielkim powietrzu

Po zdobyciu złota olimpijskiego w męskiej łyżwiarstwie figurowym, Max Parrott z Bromont, Kew, zdobył brązowy medal na imprezie Big Air Snowboard w Pekinie 2022. 4:26

Kanada osiąga najlepszy wynik w historii w biathlonie mężczyzn

Scott Gu zakotwiczył Kanadę w męskiej sztafecie biathlonowej 4 x 7,5 km i wyszedł w idealnym 10 na 10 rzutów, aby podnieść Kanadę na szóste miejsce.

Gow rozpoczął ostatni etap lub wyścig z Kanadą na 10. pozycji, ale zajął dwa miejsca na ostatnich dwóch strzelnicach, z dzikim finiszem na czele grupy i szaleńczym skokiem na podium.

Rezultatem jest najlepszy wynik olimpijski Kanady w historii tej imprezy, zajmując siódme miejsce na Igrzyskach Olimpijskich 2014 w Soczi.

Oglądaj | Norwegia zdobywa złoto biathlonowe w dramatycznym finale:

Norwegia zdobywa złoto w olimpijskiej sztafecie biathlonowej w ekscytujący sposób

Rosyjski Komitet Olimpijski poczynił pewne postępy w ostatniej rundzie biathlonu 4×7,5 km mężczyzn, ale marnowanie strzałów Eduarda Łatypowa miało swoją cenę. Norwegia zdobyła złoto, Francja zdobyła srebro, a Republika Chińska zadowoliła się brązem. Kanadyjska sztafeta biathlonowa zajęła szóste miejsce w najlepszym w historii olimpijskim osiągnięciu w kraju. 10:06

Gagnon Slots Top 10 Downhill

Marie-Michel Gagnon zakończyła remis na ósmym miejscu w olimpijskim zjeździe kobiet.

Pekin jest trzecim meczem 32-latki, ale był to jej pierwszy występ na stoku, wcześniej startując w slalomie, slalomie gigancie i supergigancie.

Ronnie Remy z Calgary był jedynym Kanadyjczykiem biorącym udział w tym wydarzeniu i zajął 24. miejsce.

READ  Paige Spiranac naśmiewa się z golfistów LIV za pomocą klipu Messi-Salt Bae

Oglądaj | Gagnon zajmuje ósme miejsce w wyścigach zjazdowych kobiet:

Marie-Michel Gagnon zakończyła remis na ósmym miejscu w zjeździe kobiet

Marie-Michel Gagnon z Lake Echin w Kew ukończyła zjazd kobiet w Pekinie 2022 z czasem 1:33.45. 2:02

Schizas przechodzi na jazdę na łyżwach

Kanadyjska łyżwiarka figurowa Madeleine Chisas miała trudną jazdę w krótkim programie, ale jej występ wystarczył, aby przejść do finału jazdy na łyżwach swobodnych.

19-latka z Oakville w Ontario zdobyła 60,53 goli, jeżdżąc na łyżwach z reżyserem „My Sweet, Tender and Wild” Evgeny Duga – choć wynik był daleki od tego, czego oczekiwała po tym, jak w krótkim programie imprezy drużynowej zaliczyła 69,60.

„Jestem bardzo rozczarowany moim dzisiejszym występem. Nie tak jeżdżę w praktyce, nie tak jeżdżę podczas imprezy zespołowej” – powiedział Schezas.

„To nie był but, którego szukałem, ani but, którego się spodziewałem, ale czasami to się zdarza”.

Darmowa jazda na łyżwach zaplanowana jest na czwartek o 5 rano ET w aplikacji CBC Sports, CBC Gem lub na CBCSports.ca.

Oglądaj | Madeline Chizas natrafia na krótki pokaz:

Madeline Chizas potyka się na krótkim pokazie

Kanadyjska łyżwiarka figurowa zdobyła we wtorek 60,53 punktów w krótkim programie w Pekinie 2022. 6:24

Finał Moffat do Friske Downhill

Max Moffat był jedynym Kanadyjczykiem, który zakwalifikował się do finałów freestyle.

23-latek z Guelph w prowincji Ontario zakwalifikował się na 11. miejscu z wynikiem 74,06.

18-letni Edward Thirault był trzy punkty przed zajęciem 12. i ostatniego miejsca w kwalifikacjach, podczas gdy Evan McKiaran, który w Grand Slam zajął dziewiąte miejsce, był 24. w kwalifikacjach. Teal Harle z Campbell River w Kolumbii Brytyjskiej zajął 26. miejsce.