7 kontrolerów ruchu lotniczego w Moncton zachowa pracę po tym, jak Nav Canada cofnie swoją decyzję

Siedmiu kontrolerów ruchu lotniczego w Moncton, NB, zachowa pracę po tym, jak Nav Canada cofnęło swoją decyzję z zeszłego roku o zwolnieniu ich w ramach rozległych cięć w całym kraju.

W piątkowym komunikacie prasowym Nav Canada ogłosiło, że 41 kontrolerów ruchu lotniczego w całym kraju, którzy planowali zwolnienia, pozostanie na służbie.

Rzeczniczka firmy Rebecca Hickey potwierdziła w e-mailu, że siedmiu z nich to pracownicy Moncton.

Pozostałych 34 kontrolerów ruchu lotniczego ma siedzibę w Gander, New El, Montrealu i Edmonton.

Firma pierwotnie ogłosiła w grudniu zeszłego roku, że 180 miejsc pracy w Kanadzie będzie „deklarowaną nadwyżką”, podobnie jak około 900 redukcji miejsc pracy, czyli 17,5 procent jej siły roboczej, od początku pandemii COVID-19.

W piątek Kanadyjska Agencja Nawigacyjna poinformowała, że ​​41 miejsc pracy zostało zachowanych, „aby zapewnić odpowiedni personel, który wesprze ożywienie przemysłu lotniczego”.

„Aktywnie podejmujemy to działanie, aby wspierać naszych klientów, gdy kierują się one na powrót do zdrowia” – powiedział w oświadczeniu Ray Bohn, prezes i dyrektor generalny Nav Canada.

„Nav Canada pozostaje gotowa i zdolna do zapewnienia ciągłego bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej Kanady w miarę wzrostu zapotrzebowania na usługi żeglugi powietrznej”.

READ  Ujawniono większość miast w Ontario i najtańsze na zakup ubezpieczenia samochodu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top