3 dojne krowy płacą ponad 6% zysku

Pieniądze są napięte w czasie recesji wywołanej pandemią, ale są opcje, które na to pozwalają Twoje pieniądze, aby zarobić więcej pieniędzy. Jeśli kupujesz i posiadasz udziały w trzech funduszach powierniczych ds. inwestycji w nieruchomości (REIT), masz dojne krowy, aby zwiększyć swój rozporządzalny dochód.

Średnia stopa dywidendy Charakterystyka samochodu (TSX: kwiecień), NorthWest Healthcare Nieruchomości (TSX: NWH.UN) oraz Inteligentne centra (TSX: SRU.UN) wynosi 6,21%. Inwestycja w wysokości 30 000 USD (10 000 USD za akcję) przyniesie 155,25 USD dochód pasywny co miesiąc. Jeśli zamiast tego ponownie zainwestujesz dywidendy, Twoje pieniądze skumulują się do 54 799,34 USD w ciągu 10 lat.

salony samochodowe

Nieruchomości samochodowe są nastawione na rozwój dzięki niszowej grze. Fundusz inwestujący w nieruchomości o wartości 498,87 miliona dolarów posiada 66 przynoszących dochód nieruchomości sprzedaży samochodów w całej Kanadzie. Marki nieruchomości dealera to przede wszystkim europejskie i azjatyckie, od modeli z niższej półki po luksusowe.

Uznaje się, że REIT ma niskie koszty operacyjne ze względu na trzykrotne umowy leasingu netto. Najemcy lub najemcy wydają pieniądze na podatki od nieruchomości, ubezpieczenie nieruchomości, naprawy, konserwację i media. Odpowiadają również za usprawnienia pozakonstrukcyjne. Przeciętny okres najmu wynosi obecnie około 12,4 lat, a każdy najem przeznaczony jest na podwyższenie umownego czynszu stałego.

Można by pomyśleć, że REIT nie zarobił pieniędzy podczas pandemii. I odwrotnie, kierownictwo odnotowało 4% wzrost przychodów z najmu w pierwszym kwartale 2021 r. (kwartał zakończony 31 marca 2021 r.) w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r. W szczególności dochód netto wzrósł o 67%. Przy 12,77 USD za akcję i 6,30% dywidendy otrzymujesz najlepszą ofertę od Auto Properties.

Akcje pandemiczne

NorthWest Healthcare jest bez wątpienia największym zapasem epidemii w sektorze nieruchomości. Jej kapitalizacja rynkowa wynosi 2,79 miliarda dolarów i jest jedyną akcją na rynku nieruchomości w sektorze medycznym. REIT jest właścicielem i operatorem 186 przynoszących dochód nieruchomości, na które składają się szpitale, kliniki i biurowce medyczne w Kanadzie i za granicą.

READ  Pan Goxx Handel Kryptowalutami Chomik Niemcy

Całkowite przychody w wysokości 92,6 mln USD w pierwszym kwartale 2021 r. (kwartał zakończony 31 marca 2021 r.) pozostały na niezmienionym poziomie, chociaż zysk operacyjny netto (NOI) nieznacznie spadł o 3% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2021 r. W przypadku leasingu średnia ważona wygaśnięcia wynosi 14,3 lat.

Zarząd wymienia dwa kluczowe priorytety na pozostałą część 2021 r. REIT będzie dążyć do ekspansji geograficznej w celu rozszerzenia swojej globalnej platformy zarządzania aktywami. Obecna cena akcji wynosi 12,97 USD, a stopa dywidendy 6,17%.

Zintegrowany, wysokodochodowy REIT

SmartCentres jest około dwa razy większy od NorthWest Healthcare. Na dzień 3 sierpnia 2021 r. kapitalizacja rynkowa wynosi 5,1 mld USD. Ten REIT jest w pełni zintegrowany z 168 nieruchomościami w swoim portfelu zorientowanym na wartość. Czterema głównymi źródłami powtarzających się dochodów są budynki mieszkalne (96), mieszkania w wieżowcach (72), magazyny samoobsługowe (50) i mieszkania dla seniorów (40).

Branża wynajmu ucierpiała w 2020 roku z powodu pandemii. W pierwszym kwartale 2021 r. (kwartał zakończony 31 marca 2021 r.) zysk operacyjny netto spadł o 5,9% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r. Zarząd przypisuje to niższemu czynszowi bazowemu i wzrostowi nieściągalnych długów. Pomimo narzuconych przez rząd zamknięć, SmartCentres odnotowało 97% i 97,3% wskaźnika obłożenia na miejscu i zgodnie z planem.

Należy pamiętać, że SmartCentres ma 3400 najemców, a Wal-Mart jest głównym najemcą w 115 nieruchomościach. Przy 29,97 USD za akcję inwestorzy cieszą się 35% zyskiem od początku roku. ten Zobacz dywidendy To aż 6,17% zwrotu.

Stwórz poduszkę finansową

Jeśli trafisz na pieniądze podczas pandemii, pomoże ci to finansowo, jeśli będziesz mógł zainwestować część z nich w trzy główne REITy. Dojne krowy mogą stanowić bardzo potrzebną poduszkę.


Ten artykuł reprezentuje opinię autora, która może różnić się od „oficjalnego” stanowiska rekomendacji usługi lub doradcy Motley Fool Premium. Jesteśmy pstrokaci! Zadanie tezy inwestycyjnej – nawet własnej – pomaga nam wszystkim krytycznie myśleć o inwestowaniu i podejmować decyzje, które pomagają nam stać się mądrzejszymi, szczęśliwszymi i bogatszymi, dlatego czasami publikujemy artykuły, które mogą nie być zgodne z rekomendacjami, ocenami lub innymi treściami .

READ  NS wydała milion dolarów na prawników w sprawie dyscyplinarnej z udziałem kardiologa w Halifax

idiota współtwórca Christopher Liu Nie posiada pozycji w żadnej z wymienionych akcji. Motley Fool jest właścicielem i rekomenduje firmę REIT AUTOMOTIVE PROPERTIES. Motley Fool rekomenduje NORTHWEST HEALTHCARE PPTYS REIT UNITS i Smart REIT.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top