2 zabitych w pożarze Północnej Kalifornii

Szeryf hrabstwa Siskiyou, Jeremiah LaRue, powiedział, że dwie osoby zginęły w pożarze, który wstrząsnął miastem w północnej Kalifornii.

LaRue podzielił się wiadomością o śmierci w niedzielę po południu podczas spotkania społeczności w szkole podstawowej North Weed, wiejskiej społeczności północnej Kalifornii, która została zwęglona przez jeden z niedawnych pożarów w Kalifornii. Nie podał od razu nazwisk ani innych szczegółów, w tym wieku lub płci dwóch zmarłych osób.

„Nie da się tego łatwo ująć” – powiedział, po czym zawołał o chwilę ciszy.

Zarówno LaRue, jak i inni urzędnicy uznali niepewność stojącą przed społecznością, na przykład kiedy ludzie będą mogli wrócić do swoich domów i kiedy władza powróci do ludzi, którzy wciąż jej nie mają. Około 1000 osób nadal było objętych rozkazami ewakuacji w niedzielę, ponieważ strażacy pracowali, aby powstrzymać pożar, który wybuchł spod kontroli na początku weekendu.

Tymczasem urzędnicy stwierdzili, że wpływ pożaru nie zwiększył się od sobotniego poranka, chociaż pobliski pożar górski zwiększył swój rozmiar w niedzielę.

Zaciemnienia, zadymione niebo i niepewność co do tego, co ten dzień przyniesie, pozostawiły uczucie pustki w całym mieście następnego ranka po zniesieniu nakazów ewakuacji dla tysięcy innych mieszkańców.

„Jest niesamowicie cicho”, powiedziała radna miasta Wade Susan Tavalero, która jechała na spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej.

Dołączyła do niej burmistrz Kim Green i oboje mieli nadzieję dowiedzieć się więcej o tym, ile domów zaginęło. W niedzielę strażacy powiedzieli, że w sumie 132 budynki zostały zniszczone lub uszkodzone, chociaż nie było jasne, czy były to domy, firmy czy inne budynki.

READ  COVID-19: Nowy podwariant Omicron BA.2 pojawia się w Kolumbii Brytyjskiej

Załogi powstrzymały płomienie, zwane ogniem młyna, przed wzrostem przez noc. Według kalifornijskiego Departamentu Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej od niedzieli płomienie obejmowały około 17 kilometrów kwadratowych i były powstrzymywane w 25%, a liczby nie zmieniły się od sobotniej nocy.

Cal Fire powiedział, że trzy osoby zostały ranne, ale dalsze szczegóły nie były dostępne. Dwie osoby zostały przeniesione do Mercy Medical Center w Mount Shasta, powiedział w sobotę szef jednostki Cal Fire Siskiyou, Phil Enzo. Jeden był w stanie stabilnym, a drugi został przeniesiony do Centrum Medycznego UC Davis, które ma oddział oparzeń. Nie jest jasne, czy te infekcje są związane ze zgonami zgłoszonymi w niedzielę.

W pobliżu ekipy strażackie walczyły z kolejnym pożarem znanym jako Pożar Górski, który również wybuchł w piątek, choć na mniej zaludnionym obszarze. Ponad 300 osobom nakazano ewakuację.

Przechodnie od dawna postrzegają Weed, dom dla mniej niż 3000 osób, około 280 mil (451 kilometrów) na północny wschód od San Francisco, jako ekscentryczne miejsce, w którym można zatrzymać się wzdłuż autostrady międzystanowej 5. Ale miasto, w cieniu Mount Shasta, nie jest Dziwne pożary lasów.

Phil Enzo, szef jednostki Siskiyou w Cal Fire, przyznał, że pożary spowodowały pożary na obszarach wiejskich w ostatnich latach.

„Niestety widzieliśmy wiele pożarów w tej społeczności, widzieliśmy wiele pożarów w tym hrabstwie i mieliśmy wiele zniszczeń” – powiedział Anzu.

37-letni Dominic Mathis powiedział, że miał bliski kontakt z pożarami buszu, odkąd mieszkał wśród traw. Chociaż ryzyko pożaru wzrosło, nie był zainteresowany wyjazdem.

– To piękne miejsce – powiedział. „Każdy ma wszędzie zagrożenia, takie jak huragany i powodzie na Florydzie, a Luizjana ma huragany i tak dalej. Tak więc dzieje się to wszędzie. Niestety tutaj są pożary.”

Wiatry sprawiają, że chwasty i okolica są niebezpiecznym miejscem przed pożarami, tworząc małe pożary. Trawa doświadczyła trzech poważnych pożarów od 2014 roku, okresu silnej suszy, która doprowadziła do największych i najbardziej niszczycielskich pożarów w historii Kalifornii.

READ  Ewakuacja Mariupola została wstrzymana, ponieważ ukraińscy urzędnicy oskarżyli Rosję o złamanie zawieszenia broni

Ta susza trwa nadal, gdy Kalifornia wkracza w tradycyjnie najgorszy okres pożarów. Naukowcy twierdzą, że zmiany klimatyczne sprawiły, że w ciągu ostatnich trzech dekad Zachód stał się cieplejszy i bardziej suchy, i nadal będzie powodować, że pogoda będzie bardziej ekstremalna, częstsza i niszcząca pożary.

Załogi zmagały się z płomieniami, ponieważ większość stanu została dotknięta falą upałów w weekend Święta Pracy, przy spodziewanych temperaturach przekraczających 100 stopni Fahrenheita (38 stopni Celsjusza) w Los Angeles i wyjątkowo ciepłej pogodzie w południowej Kalifornii. Oczekiwano wyższych temperatur w centralnej dolinie do stolicy Sacramento.

Kalifornijski operator systemu autonomicznego wydał swój piąty „elastyczny alert”, apel, aby ludzie używali klimatyzatorów i innych urządzeń z umiarem od 16 do 21 w celu ochrony sieci energetycznej.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top