Zobacz: Sonda NASA rejestruje oszałamiające nowe obrazy Ganimedesa

nowe zdjęcia z Agencja NASA Juno przedłożyła dochodzenie Naukowcy astronomii Z ekscytującym widokiem Jowisz Największy księżyc.

Najbliżej wyglądają ujęcia z przelotu . Ganimedes – Nazwany na cześć nogi starożytnej greckiej bogini – ponad 20 lat temu.

„Pierścień ognia” kończy się w 2021 roku: kiedy i gdzie go oglądać

Masywne kratery wyróżniają się jasną, białą topografią i „wysokimi cechami konstrukcyjnymi” Agencja podała w oświadczeniu wydanym we wtorek Prawdopodobnie „związany z uskokami tektonicznymi”

Zdjęcia zostały wykonane za pomocą urządzenia do obrazowania orbitującego Jowisza JunoCam oraz aparatu gwiazdowego Stellar Reference Unit.

Fotograf światła widzialnego JunoCam użył swojego zielonego filtra, aby uchwycić prawie całą stronę lodowego księżyca; Filtry czerwony i niebieski będą używane przez specjalistów od obrazowania do późniejszego renderowania kolorowego obrazu.

Kamera nawigacyjna Stellar Reference Unit dała czarno-biały obraz ciemnej strony Ganimedesa, gdy jarzyła się ona w rozproszonym świetle Jowisza.

Juno ma wysłać więcej zdjęć z Ganimedesa w ciągu najbliższych kilku dni i Zasilany energią słoneczną Oczekuje się, że prace sondy zapewnią naukowcom „informacje na temat jego składu, jonosferze, magnetosferze i skorupie lodowej”, a także pomiary radioaktywnego środowiska.

Prezydent NASA Bill Nelson OPTYMISTYCZNY W POSZUKIWANIU PRZESTRZENI JAKO PRYWATNEJ, POZYSKANIE WYSIŁKÓW RZĄDU KOLEGIUM

„Jest to statek kosmiczny najbliższy temu gigantycznemu księżycowi w ciągu jednego pokolenia” – powiedział w oświadczeniu Scott Bolton, główny badacz Juno. „Poświęcimy trochę czasu, zanim wyciągniemy jakiekolwiek naukowe wnioski, ale do tego czasu możemy po prostu podziwiać ten niebiański cud”.

Misja Juno jest częścią programu Marshall Space Flight Center agencji New Frontiers i jest obsługiwana przez Dyrekcję Misji Naukowych agencji w Waszyngtonie.

Sonda została zaproponowana w 2003 r., wystrzelona w 2011 r. i po raz pierwszy dotarła do Jowisza 4 lipca 2016 r. Jej główna misja zostanie zakończona w lipcu.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZASTOSOWAĆ WIADOMOŚCI FOX

w styczniu, NASA ogłosiła Misja Juno zostanie przedłużona, śledztwo Największa planeta w Układzie Słonecznym – Kompletny system Jowisza do września 2025 r.

„Od czasu swojej pierwszej orbity w 2016 r. Juno dostarczała objawienia po objawieniu na temat wewnętrznego działania tego ogromnego gazowego giganta” – powiedział Bolton.Dzięki rozszerzonej misji odpowiemy na fundamentalne pytania, które pojawiły się podczas głównej misji Juno, gdy przekraczamy planetę do zbadać system pierścieni Jowisza i satelity Galileusza. „

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *