Young spada 32, gdy Hawks zdobywają pierwsze zwycięstwo w serii w meczu 3 przeciwko Celtics – Sportsnet.ca

Atlanta – Trae Young nie stracił wiary w siebie, nawet po fatalnej serii występów w play-offach.

W końcu wyglądał jak ten charyzmatyczny strażnik, który dwa lata temu doprowadził Atlanta Hawks do finału Konferencji Wschodniej.

Young zdobył 32 punkty w swoim najlepszym meczu play-off od 2021 roku i dał Atlanta Hawks promyk nadziei, pokonując Boston Celtics 130-122 w piątek wieczorem, zmniejszając prowadzenie do 2-1 w rundzie otwarcia.

Young uderzył krok do tyłu za 3 punkty z rogu na 2:21 przed końcem i upuścił kolejny potężny kosz na pływaka na torze wodnym na 45 sekund przed końcem po tym, jak Jaylen Brown spudłował za 3 punkty, co dałoby mu remis dla Celtics.

Rozstawiony z siódmym numerem Hawks spróbuje nawet zmierzyć się z rozstawionym z drugiego miejsca Celtics w meczu nr 4 w niedzielę wieczorem na State Farm Arena.

„Wiedziałem, że mogę grać w ten sposób” – powiedział Young. „Nie martwiłem się”.

Prawdopodobnie nie, ale wielu ATL było pewnych, czy naprawdę był graczem w serii.

Przegrywając w pierwszej rundzie z Miami rok temu, Young notował średnio zaledwie 15,4 punktu na mecz, notując więcej strat (31) niż asyst (30). Nie był dużo lepszy w pierwszych dwóch meczach w Bostonie, trafiając 14 z 40 strzałów.

Ale pracując w idealnej synchronizacji z innym strażnikiem Dejounte Murrayem, Young zestrzelił 12 z 22 prób, zanotował dziewięć asyst i zebrał sześć zbiórek, robiąc tylko cztery straty.

„Opiekunowie powinni kontrolować grę” – powiedział Young. „Uważamy się za dobrych bramkarzy”.

Z pewnością odegrali w tym swoją rolę. Murray miał kolejny ważny mecz dla Hawks z 25 punktami, w tym za 3 punkty na 1:40 przed końcem, co pomogło Atlancie obronić prowadzenie. Do swojego dorobku dołożył sześć zbiórek i pięć asyst.

READ  Były napastnik Penguins Adam Johnson zmarł w wieku 29 lat w „dziwacznym wypadku” podczas meczu

„Rozmawiali ze sobą, dowiadywali się, co myślą inni i grali ze sobą” – powiedział trener Hawks, Quinn Snyder, o swoim polu obrony. „W pewnym momencie powiedziałem sobie, żeby po prostu być cicho i pozwolić im to zrobić”.

Duet był naprawdę w najlepszym wydaniu, gdy liczyło się to najbardziej. Young zdobył 15 punktów w czwartej kwarcie, podczas gdy Murray zdobył 7, co stanowiło 22 z 30 punktów Atlanty w tym okresie.

Byli pierwszymi kolegami z drużyny Hawks, którzy mieli co najmniej 25 punktów, pięć zbiórek i pięć asyst w meczu play-off od czasu Lenny’ego Wilkinsa i Billa Bridgesa w 1966 roku, kiedy franczyza nadal nosiła nazwę St. Louis.

Jason Tatum zdobył 29 punktów, prowadząc Boston, który ledwo stanowił wyzwanie w pierwszych dwóch meczach serii.

– Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo – powiedział Marcus Smart, który dodał 24 punkty dla Celtics.

W Bostonie Celtics wyszli na 13-punktową przewagę. W Atlancie Falcons stoczyli ostatnią walkę.

Gdy Derrick White został zmuszony do wcześniejszego wejścia na ławkę po dwóch szybkich fumble, Hawks wykorzystali dziurę w obronie Bostonu, aby wszystko się potoczyło. Atlanta znokautował 30 z 46 strzałów (65,2%) w pierwszej połowie.

W tym miejscu Celtics zasadniczo przegrali grę, powiedział Smart, pozwalając Hawks zdobyć bardzo potrzebną pewność siebie.

„Dodatkowy impuls dostajesz, kiedy wracasz do domu” – powiedział. „Musimy po prostu lepiej się postarać, utrudniając im życie”.

Wspierani tylko przez stojący tłum, Hawks zbudowali 14-punktową przewagę – największą w serii – pod koniec pierwszej połowy.

Ale Celtics odpowiedzieli ośmioma punktami z rzędu i schodzili do szatni 74-67.

Było to pierwsze zwycięstwo Atlanty nad Bostonem w tym sezonie. Falcons zrezygnowali ze wszystkich trzech spotkań sezonu regularnego.

Wysokie noty

Hawks zdobyli najwięcej punktów w meczu play-off od zwycięstwa 137-125 nad Detroit w pierwszej rundzie w 1986 roku. Mieli także siedmiu graczy z dwucyfrowymi wynikami, co dorównuje ich franczyzie po sezonie.

READ  UFC Fight Night 228, wyniki na żywo, rozgrywka po meczu

Napiwki

Celtics: White rozegrali tylko 9:58 minut w pierwszej połowie po tym, jak zostali gwizdni za dwa faule przed upływem pięciu minut gry. … Smart wylądowała mocno na jej kości ogonowej na około dwie i pół minuty przed końcem, ale pozostała w grze. – To boli – powiedział. – Zobaczymy, jak będziesz się czuł rano.

Hawks: Bogdan Bogdanovic trafił strzałem w twarz przeciwko Malcolmowi Brogdanowi na początku czwartej kwarty. Bogdanović ukląkł z bólu i upadł na zewnątrz podczas przerwy. … Basketball Hall of Fame Dominic Wilkins źle się poczuł przed meczem i nie pracował jako analityk w regionalnym programie telewizyjnym Hawks. Brian Oliver zajął zwykłe miejsce Wilkinsa.

bardzo nierówne szanse

Celtics wciąż mają przewagę. The Falcons mają bilans 0-26 w serii play-off, kiedy przegrywają dwa pierwsze mecze w ciągu 74 sezonów franczyzy.