Wzrost akcji banków regionalnych wraz ze wzrostem depozytów Sojuszu Zachodniego

Wzrost akcji banków regionalnych wraz ze wzrostem depozytów Sojuszu Zachodniego

(Bloomberg) – Akcje amerykańskich banków regionalnych wzrosły po tym, jak Western Alliance Bancorp powiedział, że depozyty wzrosły o ponad 2 miliardy dolarów od końca kwartału, łagodząc obawy o kondycję amerykańskich regionalnych pożyczkodawców.

Najczęściej czytane z Bloomberga

Western Alliance zyskał aż 14%, podczas gdy PacWest Bancorp zyskał 18%, a KBW Regional Banking Index wzrósł aż o 4,7%. Sektor znajduje się pod presją od marca ubiegłego roku, kiedy upadł szereg firm, w tym bank z Doliny Krzemowej.

„Ciągłe aktualizacje operacyjne w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, wraz z wczorajszym krótkim zanurzeniem się w podstawowe trendy w sektorze depozytów, dają nam pocieszenie, że nie tylko przetrwamy burzę, ale okaże się, że jest w znacznie lepszej kondycji niż większość banków rówieśniczych” – napisał analityk Ben Gerlinger, analityk w The Hovde Group, która ma lepszy rating dla akcji, kieruje wiadomość do klientów.

Ale środowy rajd niewiele zrobił, aby złagodzić ból sektora. Western Alliance nadal spada w tym roku o 41%, a PacWest o 77% w tym okresie. Indeks bankowości regionalnej KBW spadł jak dotąd o 28% w 2023 r., ponieważ upadki Silicon Valley Bank, Signature Bank i First Republic Bank wstrząsnęły inwestorami.

Bank ogłosił wcześniej, że poziom depozytów wzrósł o 1,8 miliarda dolarów od końca poprzedniego kwartału do 49,4 miliarda dolarów 9 maja. Jego najnowsze dane wskazują, że poziom depozytów wzrósł o kolejne 200 milionów dolarów między 9 a 12 maja.

Western Alliance był jednym z banków regionalnych, które początkowo wpadły w zamęt po upadku dwóch innych pożyczkodawców na początku tego roku, a inwestorzy martwili się niezrealizowanymi stratami na inwestycjach w obligacje i poziomach depozytów. Podkreślono również ekspozycję na kredytowanie nieruchomości komercyjnych.

Czytaj więcej: Kupujący spaleni przez akcje Cratering Bank wycofują się

Upadek First Republic Bank na początku tego miesiąca ponownie rozpalił obawy o grupę, a wskaźniki sektorowe nie były w stanie poprawić się od marcowego załamania.

READ  Broker BC zabrał seniorom 329 000 dolarów, sfałszował dokumenty i kupił nieruchomość - BC News

Jednak zachodni sojusz wykazał się „stabilnością na niepewnym tle operacyjnym” – napisali w notatce analitycy Bloomberg Intelligence, Herman Chan i Sergio Ferreira. „Widzimy, że bank ma dobrą pozycję, z 22,6 miliardami dolarów dostępnej płynności i tylko około 10 miliardów dolarów nieubezpieczonych depozytów”.

Akcje głównych banków również wzrosły w środę, a Bank of America Corp i Wells Fargo & Co wzrosły odpowiednio aż o 3,2% i 4,1%. Dyrektorzy największych banków w kraju, w tym Jamie Dimon, dyrektor generalny JPMorgan Chase & Co. oraz Gene Fraser, dyrektor generalny Citigroup, spotkają się z przywódcą większości w Senacie Chuckiem Schumerem, aby omówić federalny limit zadłużenia.

(Aktualizacje udostępniają ruchy i dodają dodatkowy kontekst).

Najczęściej czytane z Bloomberg Businessweek

© 2023 Bloomberg LP

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *