Wykrywacze metali odkrywają w Polsce skarb złota z czasów II wojny światowej

Wykrywacze metali odkrywają w Polsce skarb złota z czasów II wojny światowej

Wyobraź sobie, że wychodzisz z wykrywaczem metalu na obszar ogarnięty wojną i natrafiasz na skarb. Przydarzyło się to niedawno trójce wykrywaczy metali w Polsce, którzy zapuścili się do lasu w poszukiwaniu pozostałości po II wojnie światowej, guzików, niektórych monet i wyrzuconych przedmiotów. Zamiast tego otrzymali skarb w postaci złota. Lukas Iztelski wraz z dwoma kolegami ze Stowarzyszenia Szczecińska Grupa Badawcza wyruszyli z wykrywaczami metali na poszukiwanie pozostałości wojennych w okolicach Szczecina. Szczecin położony jest w północno-zachodniej Polsce, na granicy z Niemcami, około 550 mil na północny zachód od Warszawy. W rozmowie z PAP Łukasz powiedział, że jeden z jego znajomych krzyknął, że podczas poszukiwań dokonał odkrycia, więc pojechali to sprawdzić.

Po dotarciu na miejsce znaleźli metalową puszkę – zakopaną od sześciu do ośmiu cali pod ziemią. Z łatwością je rozbili i wysypały się dziesiątki złotych monet. Stowarzyszenie w poście na Facebooku udostępniło zdjęcia złotych monet obok dziury u podstawy drzewa. Monety są bardzo błyszczące i dobrze zachowane.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

W poście czytamy: „Może zacznę… Nie poddawaj się. Nie ma słów, żeby to opisać! Wrażenia jakie wtedy towarzyszyły są nie do opisania! Dzisiejszy dzień przejdzie do historii. Kolejna wygrana naszego stowarzyszenia. W metalowej puszce znaleźliśmy 70 złotych monet o nominałach 20, 10 i 5 dolarów oraz 15 i 5 rubli. Przedmioty ze złota o wadze 404 gramów. Zimno! Wciąż dochodzimy do siebie i nie sądzę, że wiele osób będzie dzisiaj spać”.

Wielu użytkowników było zszokowanych. Jeden z użytkowników mediów społecznościowych napisał: „I to wszystko jest niejasne?! Uczucia musiały być powszechne. Pozdrowienia dla szczęśliwych znalazców.” Inny napisał: „Niektóre z tych monet, dolarów, są warte więcej niż zawarte w nich małe kawałki. Gratuluję zdobycia takiej góry złota.” Inny skomentował: „Gratulacje! Co za niesamowite znalezisko! Świetna robota przy przywracaniu historii”.

READ  Czy Wiedźmin jest z Polski?

70 złotych monet zidentyfikowanych jako dolary i ruble amerykańskie o wartości około 24 000 dolarów (19,99179,60 rupii). Choć nie wiadomo, w jaki sposób skarb został zakopany w lesie, przypuszcza się, że stało się to w wyniku działań wojennych. Według urzędników skarb zostanie przekazany władzom powiatu.

Najlepsze filmy

 • Shah Rukh Khan, Kiara, Siddharth, Vicky, Katrina, Varun, Kriti, KJo biorą udział w imprezach Diwali w Bitown

 • Kriti Sanon, Aditya Roy Kapur, Tejashwi Prakash, Karan Kundra na Diwali Bash Ekta Kapoor; Widzieć

 • Shah Rukh Khan, Suhana, Kiara Advani, Siddharth Malhotra na przyjęciu Diwali Amritpala Singha Bindry

 • Siddharth, Varun, Vicky, Janhvi, Ananya i Aditya na Diwali Puja Karana Johara w Dharma Office

 • Rezerwacja Tiger3 | Czy Anushka jest w ciąży? | Manoj Mundashir przyznaje się do złego postępowania z Adipurushem

 • Personel BuzzaZespół autorów News18.com przedstawia historie o tworzeniu szumu… czytaj więcej

  Oryginalnie opublikowane przez: 11 listopada 2023, 18:01 czasu wschodniego

  Dołącz do naszego kanału News18 Whatsapp

  Henry Herrera

  „Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

  Rekomendowane artykuły

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *