Wsparcie UE dla polskiej ekspansji LG Chem

Wsparcie UE dla polskiej ekspansji LG Chem

W lipcu 2019 r. Polska poinformowała Komisję Europejską o planie przekazania 95 mln UR na rozbudowę zakładu LG Chem. W sierpniu 2020 r. Komisja wszczęła szczegółowe dochodzenie, aby ocenić, czy posunięcie było zgodne z jej wytycznymi. Komisja obecnie bada sprawę Zatwierdził grant.

Pomoc inwestycyjna pomoże rozbudować zakład produkujący ogniwa akumulatorowe LG Chem do pojazdów elektrycznych w województwie dolnośląskim.

„Nasze szczegółowe badanie potwierdza, że ​​udzielone przez Polskę 95 mln wsparcia publicznego na zwiększenie zgodności fabryki akumulatorów do pojazdów elektrycznych LG Chem z naszymi zasadami pomocy państwa. Ta pomoc przyczyni się do tworzenia miejsc pracy i wzrostu gospodarczego. Margaret Vestager, wiceprezes ds. polityki w oświadczeniu.

W 2017 roku firma LG Chem zdecydowała się zainwestować 11 miliardów dolarów w zwiększenie mocy produkcyjnych ogniw litowo-jonowych, pakietów akumulatorów i akumulatorów do pojazdów elektrycznych w swoim zakładzie w województwie dolnośląskim. Oczekuje się, że nowy zakład będzie dostarczał rocznie ponad 295 000 akumulatorów EV. Jak wspomniano wcześniej, latem 2019 r. polska Komisja ogłosiła plany przekazania 95 mln UR na wsparcie tej ekspansji, która będzie teraz kontynuowana po zatwierdzeniu przez Komisję.

READ  Wysiłki Polski na rzecz odbudowy demokracji niosą lekcje dla Europy

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *