Winnipeg Blue Bombers Calgary Stampeders Mark Leggio

WINNIPEG – Marc Liegghio nie mógł prosić o lepszy debiut w CFL.

Nowicjusz blue-bomb strzelił bramkę z 45 jardów na 37 sekund przed końcem swojego pierwszego profesjonalnego startu, a Winnipeg pokonał Calgary Stampeders 18-16 w niedzielę.

„To twoja pierwsza gra marzeń”, powiedział Leggio, 24-letni producent z Western University, który pochodzi z Woodbridge w stanie Ont.

„Nigdy nie sądziłem, że mój pierwszy mecz zajdzie tak daleko. Cieszę się, że strzeliłem wszystkie bramki z gry i ostatecznie pomogłem drużynie wygrać. Wcześnie przegapiłem swój pierwszy (punkt po) i chciałem się upewnić, że będę od tego momentu doskonały”.

„To bardzo ekscytujące uczucie trafić jednego ze zwycięzców tego meczu i zapamiętam ten moment na zawsze”.

Liegghio spróbował już 35 jardów i chybił, ale Bombers (3-1) zostali wezwani za naruszenie licznika czasu, więc dostał drugi strzał z 45 jardów i patrzył, jak piłka przelatuje.

W swoim zawodowym starcie w miejsce kontuzjowanego Tylera Crapigny Liegghio był również kojarzony z celami z pola z 50, 42 i 37 jardów. Nie trafił w przełącznik po wylądowaniu Andrew Harrisa.

Weteran Calgary napastnik Rene Paredes miał szansę na zwycięstwo dwie sekundy przed końcem, ale stracił 52 jardy – jego pierwsza strata sezonu.

Paredes strzelił bramkę z pola z 33 jardów na 1:49 przed końcem, dając swojej drużynie przewagę 16-15, zanim Winnipeg wrócił po pamiętny rzut Leggio. Paredes również strzelił gole z pola z 35 i 39 jardów, co czyni go 12 z 13 w sezonie.

Harris, który zadebiutował w sezonie CFL po tym, jak opuścił trzy pierwsze mecze z powodu kontuzji łydki, ukończył 17 obrońców na 81 jardów i jedno przyłożenie przed 22 806 kibicami na IG Field, którzy wiwatowali po jego pierwszej rundzie.

„Kiedy wkładasz piłkę do rąk i nadal czujesz, że możesz robić to, co robiłeś, to zawsze jest to wspaniałe uczucie” – powiedział Harris.

READ  Franco Reyes podobno nie podróżował z zespołem podczas dochodzenia MLB

Był także fanem Legghio.

„Niesamowita rzecz” – powiedział Harris – „To musi być jedna z najbardziej stresujących pozycji w zespole. Stawiając go w takiej sytuacji, wiedząc, że jego odpowiednik, Paredes, również ma dużą nogę.

„Wykonał świetną robotę. Był spokojny, spokojny i opanowany. Zdecydowanie jestem dumny z tego, co zrobił dzisiaj i będzie na tym opierał.”

Rozgrywający Winnipeg Zach Kochos wykonał 16 z 25 podań na 243 jardy bez przyłożeń i przechwytów.

Jake Mayer Stampeders (1-3) Rookie rozgrywający Jake Mayer ustanowił klubowy rekord 17 kolejnych zwycięstw. Ukończył 30 z 39 na 307 jardów bez niszczycieli czołgów i bez kilofa.

W swoim drugim starcie, w miejsce weterana Bo Levi Mitchella (ze złamaną nogą), Mayer był idealnym 16 z 16 w pierwszej połowie, dodając kolejne ukończenie na początku trzeciej, a następnie niekompletne podanie.

Meyer nie chciał dużo mówić o rekordzie, ale powiedział, że jego dumny moment to moment, który dzieli z kolegami z drużyny i trenerem.

„Chodzi o wszystkich” – powiedział Meyer. Wiem, że to dla mnie banalne, ale to absolutna prawda. Kiedy piłka opuści moją rękę, od faceta po drugiej stronie zależy, czy zagra.

„Jak powiedziałem komuś wcześniej, mam na myśli to, że wiele z tego ma związek z zapowiedziami gry oraz tym, jak dobrze i jak dobrze trener (Dave) Dickinson jest zamknięty w swoim planie gry i wyciąga piłkę z mojej ręki, co sprawia, że łatwe do odczytania”.

Calgary cofa Cadima Curry’ego i rzuca osiem razy na 66 jardów, wliczając w to przyziemienie z 17 jardów.

„Dlatego nie jestem rozczarowany, ponieważ naprawdę czuję, że nasza drużyna staje się coraz lepsza, gdy walczymy” – powiedział Dickinson.

Winnipeg prowadził 6-3 po pierwszej kwarcie. Calgary na koniec pierwszej połowy prowadził 13-9, a po trzech kwartach prowadził 13-12.

READ  Lakers kontra Raptors: Trener Toronto Darko Rajakovic ze złością krzyczy na sędziów po niewielkiej porażce z Los Angeles

„Czasami takie rzeczy mogą być świetne dla zespołu, szczególnie na początku” – powiedział Meyer. „Myślę, że to wystawia nas na próbę bojową. Nie zawsze pójdziesz swoją drogą.

„To około jednego metra, to chyba do jednego zakrętu, to około jednego uderzenia, chodzi o ogromny brak, który zdejmuje nas z boiska”.

Gruby rzut karny Calgary’ego pomógł zbliżyć Bombersów do zwycięskiego rzutu Leggio.

The Stamps miał 10 punktów karnych za 104 jardy, w porównaniu z ośmioma flagami Winnipeg za 70 jardów.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 29 sierpnia 2021 r.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *