Will Smith został wykluczony z rozdania Oskarów na 10 lat za spoliczkowanie Chrisa Rocka

Will Smith został wykluczony z rozdania Oskarów na 10 lat za spoliczkowanie Chrisa Rocka

W piątek Akademia Filmowa zakazała Willowi Smithowi udziału w rozdaniu Oscarów lub innych akademickich wydarzeń przez 10 lat po tym, jak spoliczkował Chrisa Rocka podczas rozdania Oscarów.

Ten krok jest następny Spotkanie Rady Gubernatorów Akademii Aby omówić reakcję na działania Smitha.

Akademia powiedziała: „94. Oscary miały być świętem wielu osób w naszej społeczności, które wykonały niesamowitą pracę w ubiegłym roku; jednak te chwile zostały przyćmione przez niedopuszczalne i szkodliwe zachowanie, które widzieliśmy pan Smith wyświetlacz na scenie.” . w obecnej sytuacji.

„Akceptuję i szanuję decyzję Akademii” – powiedział Smith w odpowiedzi. on jest Zrezygnuj ochronnie z akademii W zeszłym tygodniu, przygotowując się do spotkania, określił swoje działania jako „szokujące, bolesne i niewybaczalne”.

Smith zatrzyma Oscara, który zdobył po klapsie, i nadal będzie mógł ubiegać się o więcej z nich w okresie dziesięciu lat, chociaż nie może ich zaakceptować.

Oglądaj | Skutki uderzenia Willa Smitha podczas rozdania Oskarów:

Konsekwencje klapsa Willa Smitha na rozdaniu Oskarów

Aktor Will Smith przeprosił komika Chrisa Rocka za jego nocnego klapsa oscarowego, nazywając jego zachowanie „nie do zaakceptowania i niewybaczalne”. Reakcje na policzek Smitha były głęboko podzielone – niektórzy oklaskiwali go za wstawanie się za żoną, inni potępiali jego działania. 2:02

Akademia przeprosiła również za rozwiązanie tej sytuacji, pozwalając Smithowi zostać i odbierając nagrodę dla najlepszego aktora Król Ryszard.

„Podczas naszego programu telewizyjnego nie poradziliśmy sobie odpowiednio z sytuacją w pokoju. Za to przepraszamy” – powiedziała akademia. „To była dla nas okazja, by dać przykład naszym gościom, widzom i rodzinie Akademii na całym świecie, a nam się nie udało – nieprzygotowani na bezprecedensowe”.

Akademia twierdzi, że Smith został poproszony o opuszczenie imprezy

W oświadczeniu wydanym w dniach następujących po rozdaniu Oscarów Akademia powiedziała, że ​​Smith został poproszony o opuszczenie ceremonii, ale odmówiła.

READ  Restauracja Oca Pastifico zostaje ponownie otwarta jako Magari po stracie szefa kuchni

Nie jest jednak jasne, w jaki sposób list został dostarczony Smithowi ani w jakiej formie, a kilka mediów poinformowało, że nie został oficjalnie poproszony o opuszczenie Dolby Theatre.

W czwartkowym artykule „Los Angeles Times” doniósł, że producent Oscara Will Packer powiedział Smithowi: „Oficjalnie nie chcemy, żebyś odchodził. Chcemy, żebyś został”.

Zespół rockowy jest widziany przed występem w Bostonie 30 marca. (Michael Dwyer/The Associated Press)

Zakaz oznacza, że ​​Smith nie przyzna jednej z głównych nagród na przyszłorocznych Oscarach, jak to zwykle bywa w przypadku zwycięzcy dla najlepszego aktora.

W swoim piątkowym oświadczeniu Akademia wyraziła również „głęboką wdzięczność Panu Rockowi za zachowanie opanowania w wyjątkowych okolicznościach”.

Akademia nie anulowała nagród Akademii dla wydalonego członka Harveya Weinsteina ani Romana Polańskiego.

Wraz ze swoją rezygnacją w zeszłym tygodniu Smith stracił możliwość głosowania na kandydatów i zwycięzców. Smith był nominowany do czterech Oscarów, wygrywając raz.

Żart o Jadie Pinkett Smith

Podczas rozdania Oscarów 27 marca Rock wyszedł, by zaprezentować Oscara dla najlepszego filmu dokumentalnego i żartował z wielu uczestników, w tym z żony Smitha, Jady Pinkett Smith.

„Jada, kocham cię. Ji Jin 2– powiedział Rock.

Pinkett Smith, która publicznie mówiła o swoim stanie wypadania włosów, łysieniu, miała idealnie ogoloną głowę podobną do tej, którą miała Demi Moore w filmie z 1997 roku.

Smith, po lewej, i Jada Pinkett Smith przybywają na rozdanie Oscarów 27 marca. (Jordan Strauss/Invision/Associated Press)

Smith przeszedł ze swojego miejsca w pierwszym rzędzie na scenę i uderzył w rock, oszałamiając komika, tłum teatralny i publiczność w domu.

Wielu myślało, że to zaplanowany knebel założony przez program lub samych mężczyzn, ale powaga sytuacji ujawniła się po tym, jak Smith wrócił na swoje miejsce i dwukrotnie krzyknął gniewnie do Rocka, aby „nie wchodzić w drogę imię mojej żony”. [expletive] usta.”

Rock powiedział, że nie jest zainteresowany ściganiem zarzutów, kiedy policja zapytała go za kulisami.

Smith ponownie wyszedł na scenę niecałą godzinę później, aby przyjąć swojego Oscara, łzawe przeprosiny dla Akademii, ale w szczególności pominięcie jakiejkolwiek wzmianki o muzyce rockowej. Porównaj się z Richardem Williamsem, człowiekiem, w którym grał Król RyszardZaciekły obrońca swojej rodziny.

READ  Samoa Joe może wrócić do WWE?

Później tego wieczoru Smith tańczył ze swoim kielichem i rodziną oraz śpiewał do własnych piosenek, świętując zwycięstwo w Vanity Fair po rozdaniu Oskarów.

Rock tylko krótko odniósł się do ataku publicznie, mówiąc na imprezie komediowej w Bostonie w tym tygodniu, że nadal „w pewnym sensie przetwarza to, co się stało”.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *