Wiadomości dla świątyń w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych

Wiadomości dla świątyń w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich opublikował wizualizację świątyni w Kanadzie, miejsca, w którym znajdują się dwie świątynie w Stanach Zjednoczonych: Świątynia Des Moines w Iowa i Świątynia Cincinnati w Ohio. Obie Izby Lordów zostały ogłoszone przez Prezydenta Russella M. Nelsona Podczas sesji zamykającej Konferencja Generalna W kwietniu 2024 r.

„Zrozumienie duchowych przywilejów, jakie są możliwe w świątyni, jest dziś niezbędne dla każdego z nas” – powiedział Prezydent Nelson.

Świątynia Lethbridge w Albercie

Opublikowano zewnętrzną wizualizację świątyni Lethbridge Alberta.

Świątynia ta zostanie zbudowana na ponad dziewięciu akrach położonych na rogu Whoop Up Drive West i Mauretania Road West, Lethbridge, Alberta, Kanada. Plany przewidują wielopiętrową świątynię o powierzchni około 45 000 stóp kwadratowych i towarzyszące jej centrum dystrybucyjne.

Świątynia Lethbridge-Alberta-Kanada-

Wystawa dzieł sztuki w świątyni Lethbridge w Albercie. 2024 przez Intellectual Reserve, Inc. wszystkie prawa są zachowane.

Pobierz obraz

Świątynia Lethbridge Alberta została po raz pierwszy ogłoszona w kwietniu 2023 r. przez prezydenta kościoła Russella M. Nelsona. Będzie to czwarty dom Pański w prowincji Alberta i dziesiąty w całej Kanadzie. W Albercie znajduje się pierwsza świątynia zbudowana w kraju i dopiero szósta świątynia zbudowana przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. the Świątynia Cardston w Albercieto było szczery 100 lat temu w sierpniu 1923 roku przez byłego zwierzchnika kościoła Hebera J. GrantaJest to także pierwsza świątynia zbudowana poza Stanami Zjednoczonymi. Pozostałych osiem świątyń działających w Kanadzie znajduje się w miastach Calgary, Edmonton, Halifax, Montreal, Reginy, Toronto, Vancouver I Winnipeg.

We wrześniu 1830 roku ojciec i brat Josepha Smitha Jr., pierwszego proroka i prezydenta Kościoła Jezusa Chrystusa, głosił w kilku kanadyjskich miastach w pobliżu granicy ze Stanami Zjednoczonymi. W latach 1830-1850 do kościoła przystąpiło około 2500 Kanadyjczyków. Święci w Dniach Ostatnich osiedlili się w Cardston w Albercie w 1887 roku. Obecnie Kanada jest domem dla ponad 200 000 Świętych w Dniach Ostatnich w około 490 zborach.

Świątynia Des Moines w stanie Iowa

Świątynia ta zostanie zbudowana na działce o powierzchni 19 576 akrów, zlokalizowanej pod adresem 9050 NW 62nd Avenue, Johnston, IA 50131. Plany przewidują parterową świątynię o powierzchni około 18 850 stóp kwadratowych. Będzie to pierwsza świątynia dla państwa.

mapa-lokalizacja-świątyni-des-moines-iowa-
mapa-lokalizacja-świątyni-des-moines-iowa-

Lokalizacja świątyni Des Moines w stanie Iowa. 2024 przez Intellectual Reserve, Inc. wszystkie prawa są zachowane.

Pobierz obraz

Szczegółowe plany projektowe świątyni są wciąż w fazie opracowywania. Więcej informacji, w tym render zewnętrzny i data pilotażu, zostanie ujawnionych w przyszłości. Liderzy projektu wkrótce rozpoczną współpracę z władzami miasta nad wstępnymi planami świątyni, a w nadchodzących miesiącach rozpoczną składanie dokumentów do wiadomości publicznej.

Des Moines to stolica i najbardziej zaludnione miasto stanu Iowa, liczące ponad 200 000 mieszkańców. Ten stan w środkowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych jest domem dla ponad 29 000 Świętych w Dniach Ostatnich w około 70 zborach.

W latach czterdziestych XIX wieku około 200 pionierów Świętych w Dniach Ostatnich założyło małą społeczność o nazwie Garden Grove, gdzie uprawiali rośliny i budowali chaty dla pionierskich firm, które w kolejnych latach wyemigrowały na zachód, w kierunku Utah. Inne społeczności powstały w Mount Pisgah i Council Bluffs.

Świątynia Cincinnati w stanie Ohio

Świątynia ta zostanie zbudowana na działce o powierzchni 35 akrów, położonej na skrzyżowaniu Mason-Montgomery Road i Cedar Village Drive, Mason, OH 45040. Plany przewidują jednopiętrową świątynię o powierzchni około 29 630 stóp kwadratowych. Będzie to pierwsza świątynia w mieście.

mapa lokalizacji świątyni w Cincinnati w stanie Ohio
mapa lokalizacji świątyni w Cincinnati w stanie Ohio

Strona świątyni Cincinnati w stanie Ohio. 2024 przez Intellectual Reserve, Inc. wszystkie prawa są zachowane.

Pobierz obraz

Szczegółowe plany projektowe świątyni są wciąż w fazie opracowywania. Dodatkowe szczegóły zostaną podane w przyszłości. Liderzy projektu wkrótce rozpoczną współpracę z władzami miasta nad wstępnymi planami świątyni, a w nadchodzących miesiącach rozpoczną składanie dokumentów do wiadomości publicznej.

Świątynia Cincinnati w stanie Ohio będzie już trzecim Domem Bożym w tym stanie Kolumb I Cleveland Świątynie Ohio. Cincinnati to trzecie co do wielkości miasto w środkowo-zachodnim stanie USA, liczące ponad 300 000 mieszkańców.

Kirtland w stanie Ohio (położone w pobliżu Cleveland) w latach trzydziestych XIX wieku służyło jako ważne centrum Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, gdzie zbudowano świątynię, która została pozostawiona w czasie przenoszenia kościoła. Społeczność Chrystusa przeniosła własność Świątyni Kirtland 5 marca 2024 r.

Obecnie Ohio jest domem dla około 65 000 Świętych w Dniach Ostatnich w około 130 zborach.

Święci w Dniach Ostatnich uważają świątynie za domy Boga i najświętsze miejsca kultu na ziemi. Głównym celem świątyń jest zapewnienie wiernym członkom Kościoła pokoju, inspiracji i duchowej siły, gdy zawierają święte umowy z Bogiem w Jego domu.

READ  Health Canada zatwierdza nową dwuwalentną szczepionkę przeciw COVID-19 firmy Pfizer

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *