Wejście Novaka Djokovica do Australii na otwarciu głównego sezonu zostało opóźnione z powodu problemów wizowych

Przy tak dużym skupieniu się na uzyskaniu zwolnienia lekarskiego, którego potrzebował, aby udać się do Melbourne, aby obronić tytuł Australian Open, wydaje się, że Novak Djokovic mógł nie poświęcić wystarczająco dużo uwagi swojej wizie.

Zwolnienie medyczne pozwoliło najwyżej sklasyfikowanemu Djokovicowi na udział w turnieju, niezależnie od jego statusu szczepień przeciwko COVID-19, tematu, którego odmówił wyjaśnienia pośród miesięcy spekulacji, że może przegapić główny otwieracz sezonu, chyba że udowodni, że miał dwie dawki. Koronawirus szczepionka.

Ale to nie wszystko, czego potrzebował, aby wjechać do Australii, która ma surowe przepisy graniczne na wypadek pandemii.

Gazeta The Age z Melbourne poinformowała, że ​​Djokovic wylądował w środę przed północą czasu lokalnego na lotnisku Tullamarine, ale jego wejście zostało opóźnione z powodu błędu we wniosku wizowym. Dwie godziny później lokalne media podały, że nie oczyścił jeszcze granicy.

Spekulacje na temat możliwego problemu wizowego pojawiły się, gdy Djokovic był w tranzycie i nasilały się sprzecznymi wiadomościami od prawodawców federalnych i stanowych.

Ujawnienie Djokovica w mediach społecznościowych, że udaje się do Australii po 21. miejsce, wywołało kontrowersje i wiele nagłówków w środę, a krytycy kwestionowali powody, które mogą kryć się za zwolnieniem, a zwolennicy bronili jego prawa do wygranej. Prywatność i wolność wyboru.

Dyrektor Australian Open, Craig Tilley, bronił „w pełni legalnego wniosku i procesu” i nalegał, aby Djokovic nie był traktowany w szczególny sposób.

Rząd stanu Wiktoria wymagał od w pełni zaszczepionych graczy, personelu, kibiców i urzędników wejścia do Melbourne Park, gdy turniej rozpocznie się 17 stycznia.

Tylko 26 osób związanych z turniejem złożyło wniosek o zwolnienie lekarskie i tylko „garstce” – około pięciu – zostało przyznanych, powiedział Tilly.

Nazwiska, wiek i narodowość wnioskodawców zostały zweryfikowane ze względu na ochronę prywatności, zanim każdy wniosek o zwolnienie ze szczepień był oceniany przez dwa niezależne panele ekspertów, a Tilley zauważył, że Djokovic nie jest zobowiązany do ujawnienia powodu pojedynczego wniosku.

READ  Simmons: Czy to w końcu dotyczy kojotów w Arizonie?

Zauważył jednak, że byłoby „pomocne”, gdyby Djokovic zdecydował się wyjaśnić to publiczności w Melbourne, która wciąż zmaga się z blokadami i surowymi ograniczeniami podróżowania w szczytowym momencie pandemii.

„Zachęciłbym go, aby porozmawiał o tym ze społecznością” – powiedziała Tilly. „Przeszliśmy przez bardzo trudny okres w ciągu ostatnich dwóch lat”.

Wśród dopuszczalnych powodów, dla których osoby ubiegające się o zwolnienie ze szczepień mogą znaleźć się ciężkie ostre schorzenia, poważna niepożądana reakcja na poprzednią dawkę szczepionki COVID-19 lub dowody zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Gala Polford, działająca minister sportu Wiktorii, przyznała w sprawie Djokovica, że ​​wiele osób w społeczności „uznałoby to za rozczarowujący wynik”, ale dodała: „Nikt nie był traktowany w specjalny sposób. Proces jest niewiarygodnie solidny”.

Trochę czasu rozprzestrzeniły się obawy o status wizowy Djokovica.

Premier Australii Scott Morrison początkowo powiedział, że decyzja o zwolnieniu lekarskim należy do rządu wiktoriańskiego, a Melbourne jest stolicą stanu.

„Oni dali [Djokovic] Z wyjątkiem przyjazdu do Australii, a zatem działamy zgodnie z tym, powiedział Morrison. „Stany oferują zwolnienia dla osób, które mogą wejść na tej podstawie, i to właśnie działo się przez ostatnie dwa lata”.

Granice Australii do podjęcia ostatecznej decyzji

Minister spraw wewnętrznych Karen Andrews powiedziała następnie w oświadczeniu, że australijskie siły graniczne podejmą ostateczną decyzję.

„Podczas gdy rząd wiktoriański i australijski tenis mogą pozwolić niezaszczepionemu graczowi na rywalizację w Australian Open, to rząd Wspólnoty Narodów będzie egzekwował nasze wymagania na australijskiej granicy” – powiedział Andrews. „Jeśli przyjeżdżająca osoba nie jest zaszczepiona, musi przedstawić akceptowalne dowody, że nie można jej zaszczepić z powodów medycznych, aby mogła uzyskać dostęp do tych samych planów podróży, co w pełni zaszczepieni podróżni”.

READ  Trener Blue Jays został odesłany przed rozpoczęciem meczu

Zapytany ponownie o stan Djokovica, Morrison dodał: „Jeśli te dowody są niewystarczające, nie będzie traktowany inaczej niż ktokolwiek inny i leci następnym lotem do domu”.

„Więc jeśli wyjątki medyczne są dokonywane przez lekarzy i są one udostępniane mu jako warunek wejścia na pokład tego samolotu, cóż, będzie to musiało się zwiększyć, gdy dotrze do Australii” – powiedział premier.

Później Bolford, wiktoriański polityk, napisał na Twitterze: „Zapytałem rząd federalny, czy poprzemy wniosek Novaka Djokovica o wjazd do Australii”.

Powiedziała, że ​​rząd stanowy nie zapewni indywidualnego wsparcia dla wniosków, dodając w drugim poście: „Zawsze byliśmy jasne w dwóch punktach: zatwierdzenie wizy jest sprawą rządu federalnego, a zwolnienia lekarskie są sprawą dla lekarzy”.

Djokovic uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa w 2020 roku po rozegraniu serii meczów pokazowych, które zorganizował w Serbii i Chorwacji bez dystansu społecznego podczas pandemii.

Nie jest wykluczone, że 34-letni Djokovic, który wygrał jedno zwycięstwo po roku turniejów wielkoszlemowych w 2021 roku, kiedy przegrał finał US Open z Daniilem Miedwiediewem, doznał kolejnej kontuzji.

Rozstrzygnięcie, czy więcej szczegółów zostanie teraz ujawnione w sądzie Djokovica.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *