W Polsce styczniowa maksymalna temperatura pierwszego dnia roku wynosi 19°C

W Polsce styczniowa maksymalna temperatura pierwszego dnia roku wynosi 19°C

Temperatury w Polsce osiągnęły wczoraj prawie 19°C (66,2°F), nowy rekord styczniowy. W niektórych częściach kraju, w tym w stolicy Warszawie, średnie temperatury w ciągu dnia osiągnęły poziom ustalony przez Państwową Agencję Meteorologiczną jako letni.

Po grudniu temperatura spadła do -18°C (-0,4°F) i spadły największe opady śniegu od dekady.

Oficjalna stacja pomiarowa na warszawskim Okęciu odnotowała wczoraj w południe temperaturę 18,9 st. Najwyższa styczniowa temperatura w Polsce (przekraczająca 18,6°C odnotowane w Pszennie w 1999 r.) jest najwyższą temperaturą, jaką kiedykolwiek odnotowano w stolicy zimą.

W całym kraju pogoda pozostała wyjątkowo ciepła, a państwowa agencja meteorologiczna IMGW-PIB odnotowała, że ​​średnia dzienna temperatura wyniosła 15 stopni Celsjusza.

W Słubicach, mieście na zachodniej granicy Niemiec, średnia temperatura w ciągu dnia wyniosła 15,3°C, podczas gdy w Warszawie i we Wrocławiu było to 15°C – podał IMGW-PIB. Zostało to zdefiniowane jako progowa temperatura letnia agencji wynosząca 15°C.

Wczorajszy upał był kolejnym rekordowo niskim dniem poprzednim, kiedy w Słubicach odnotowano 18,1°C, pobijając poprzednią temperaturę sylwestrową, która wyniosła 14,6°C (rok temu w Legnicy).

Zeszłego lata Słubice zarezerwowały także Polskę Najwyższa temperatura, jaką kiedykolwiek zarejestrowano w czerwcu38,3°C (100,9°F).

READ  Inflacja w Polsce po raz pierwszy od prawie trzech lat kształtuje się poniżej 4%.

Jak podaje IMGW, temperatura w Słubicach 31 grudnia była prawie o 14 stopni wyższa od średniej dobowej, podczas gdy średnia dla całej Polski była o 10 stopni wyższa od średniej.

Polski serwis pogodowy DobraPogoda24 zauważa, że ​​sąsiednie Niemcy również odnotowały najwyższą w historii temperaturę sylwestrową. Ciepła pogoda wynika z powietrza przepływającego przez Europę z północno-zachodniej Afryki.

Przewiduje się, że reszta tygodnia będzie stosunkowo ciepła, chociaż szczyty będą widoczne 31 grudnia i 1 stycznia.

Polska, podobnie jak reszta świata, to widziała Rosnąca temperatura W ostatnich latach. To był rok 2019 To był najgorętszy rok w kraju od czasu rozpoczęcia pomiarów A rok 2022 był najcieplejszym rokiem w historii – powiedział wczoraj Polsat News klimatolog Rafał Mazzewski.

Jednak ostatni miesiąc przyniósł najniższą temperaturę. W nocy z 13 na 14 grudnia termometry na wschodzie kraju spadły do ​​-18,6°C. Polska doświadczyła również największych opadów śniegu od dekady.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *