Uzbrojeni mężczyźni w Nigerii porywają około 150 uczniów ze szkoły islamskiej | Nigeria

Uzbrojony gang porywa uczniów szkoły islamskiej w stanie Niger w północno-środkowej Nigerii.

Abu Bakr Tejina, właściciel szkoły, powiedział agencji Reuters, że był świadkiem ataku i oszacował, że około 150 uczniów zostało schwytanych. „Osobiście widziałem od 20 do 25 motocykli z ciężko uzbrojonymi mężczyznami. Tijina, która mieszka 150 metrów od szkoły, powiedziała:„ Weszli do szkoły i wyszli z około 150 lub więcej uczniami.

„Nie możemy być precyzyjni, ponieważ większość z nich nie dotarła wtedy do szkoły”.

Rzecznik Nigeryjskiej Policji Stanowej powiedział w oświadczeniu, że bandyci na motocyklach zaatakowali miasto Tijena około godziny 15:00 w niedzielę. Powiedział, że napastnicy „strzelali na oślep i porwali wiele dzieci w Islamskiej Szkole Salho Tanko, co nie zostało jeszcze potwierdzone”.

Tejina powiedziała, że ​​do szkoły chodzi około 300 uczniów w wieku od 7 do 15 lat. Powiedział, że uczniowie mieszkali w domu i uczęszczali tylko na zajęcia na miejscu.

Rzeczniczka gubernatora stanu powiedziała, że ​​jedna osoba została zastrzelona podczas ataku, a inna została ciężko ranna.

Powiedziała, że ​​strzelcy uwolnili 11 dzieci, które zostały schwytane, ponieważ były „za małe, by chodzić”. Dodała, że ​​porwano także grupę pasażerów autobusów.

Grupy zbrojne dokonujące porwań dla okupu są obwiniane o serię nalotów na szkoły i uniwersytety w północnej Nigerii w ostatnich miesiącach, porywając od grudnia ponad 700 uczniów dla okupu.

Niedzielny atak w Nigrze miał miejsce dzień po tym, jak 14 pozostałych studentów zostało zwolnionych z grupy porwanej w zeszłym miesiącu z uniwersytetu w sąsiednim stanie Kaduna.

READ  Sześcionożny spaniel przechodzi operację usunięcia dodatkowych kończyn i przystosowuje się do życia na czterech łapach

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *