Uważaj na nowe bilety na niebezpieczne podróże

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło nowy przepis do Kodeksu wymiaru sprawiedliwości dla nieletnich. Chodzi o bilet na podróż w niebezpiecznej sytuacji. Zmiana została już zatwierdzona przez premiera Matosa Moraveki.

Opłata za zamówienie została wzbogacona o nową pozycję, która obowiązuje od 10 kwietnia 2021 roku. Władze zdecydowały się przyjrzeć art. 117, który był schludny i uporządkowany. Do tej pory było to: § 1. „Kto obowiązany jest do utrzymania czystości i porządku na terenie posesji, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie przestrzega instrukcji i zarządzeń właściwych władz w celu zapewnienia należytej higieny. ”.

Przeczytaj więcej: Miliony miejsc A1 w miesiąc

Teraz dodano nowy element wyposażenia. W sztuce. Kodeks wykroczeń 117 § 2 pkt 16A stanowi: „Awaria przewoźnika jest obowiązana zapewnić pasażerom odpowiednie warunki zdrowotne, instrukcje przewozu w należytym stanie zdrowia”. Oznacza to, że policjant może nałożyć na kierowcę mandat w wysokości 100-250 zł za brak środków dezynfekujących lub zabrudzeń pojazdu lub autobusu. Brak akceptacji biletu zakończy się żądaniem ukarania Sonebitu. W tym przypadku kara administracyjna wynosi od 5 000 do 30 000 zł, co jest równowartością grzywny za niezakrywanie ust i nosa.

Noga. Adobe Stock

Warto pamiętać, że we własnym samochodzie, motocyklu, czterokołowcu czy motorowerze nie trzeba zakrywać ust i nosa. Jeśli jednak dojdzie do kontroli policyjnej, należy ją przeprowadzić. Aby zweryfikować tożsamość, maskę można zdjąć tylko na wniosek inspektora. Może to być przydatne w razie awarii, gdy jest taka potrzeba, na przykład pomoc drogowa, wizyty serwisowe lub wymiana opon. Nieprzestrzeganie wymogów może skutkować nałożeniem kary do 500 zł (art. 116 Equ. 1a). Osoby, które wiedzą, że mają COVID-19 lub czekają na wynik testu i umyślnie naruszają przepisy, mogą zostać ukarane mandatem w wysokości do 1000 zł. Odmowa przyjęcia biletu oznacza skierowanie wniosku do sądu (grzywna od 5000 do 30000 zł).

READ  Lewandowski dodał Polsce nowe rozczarowanie i zostawił sam...

Czytaj więcej: Grzywnę zapłaci właściciel samochodu, a nie kierowca

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *