Utalentowany Giannis Antetokounmpo poprowadził Grecję do łatwego zwycięstwa nad Polską.

Bliźnięta Giannis Antetokounmpo I Tyler Dorsey To dało Grecji solidny występ, by pokonać Polskę 101-78 (27-10, 23-27, 19-22, 32-19) W drugim meczu Turnieju Akropolu.

Giannis prowadził zespół z 24 punktami w prawie 23 minutach gry. Trafił 19 rzutów wolnych, co dało 12 z nich. Ogólnie rzecz biorąc, grecki Freak strzelił piłkę z kortu tylko 8 razy. Zgarnął 4 zbiórki i 2 przechwyty za 20 PIR.

Grecja rozpoczęła grę agresywnie z wynikiem 18-2. Choć Polska zdobyła dwa kosze, pierwsze 10 minut należało do Grecji, a gospodarze prowadzili po pierwszej kwarcie 17 punktami (27-10).

Akurat gdy Polska wyglądała, jakby została pokonana, goście udali się na 15-0, aby zmniejszyć swój deficyt do 2 punktów (27-25). Jednak gdy Giannis wrócił na boisko, Grecja pokazała, która drużyna jest lepsza.

Solidne zakończenie pierwszej połowy sprawiło, że gospodarze zdominowali drugą. Na 20 minut przed końcem Grecja objęła łatwe prowadzenie i łatwo wygrała.

Oprócz Giannisa kluczową postacią na boisku był Tyler Dorsey z 19 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami na 20 PIR. ze strony polskiej Mateusz Ponitka Wysoki strzelec z 15 punktami i 4 zbiórkami.

Grecja: Giannis Antetokounmpo 24 (5/8 FG, 12/19 FT, 4 REB, 30 PIR), Tyler Dorsey 19 (2/3 2PT, 4/9 3PT, 3 REB, 3 AST, 22 PIR), Ioannis Babapet ( 4/4 2 PT, 4 REB), Kostas Antetokounmpo 11 (5/7 2 PT).

Polska: Mateusz Ponitka 15 (3/7 2PT, 3/4 FT, 4 REB), Michał Sokołowski 13 (3/5 2PT), Michał Kolenda 10 (3/4 3PT).