Ułóż maskę w Sasku. Może zostać zniesiony do 11 lipca, mówi PM

Ułóż maskę w Sasku.  Może zostać zniesiony do 11 lipca, mówi PM

Scott Moe, premier Saskatchewan, mówi, że obowiązkowe zamówienie masek w prowincji może zostać zniesione już 11 lipca, w zależności od przyjęcia szczepionki COVID-19 w nadchodzących tygodniach.

Mo ogłosił we wtorek podczas ostatniej konferencji prasowej swojego rządu na temat COVID-19.

Nakaz, który wymaga od ludzi noszenia masek we wszystkich miejscach publicznych w pomieszczeniach, nie zostanie zniesiony, dopóki nie miną trzy tygodnie od rozpoczęcia kroku 2 planu ponownego otwarcia Saskatchewan, a trzy tygodnie minęły, odkąd 70 procent osób w wieku 12 lub starsze minęły. Otrzymali pierwszą dawkę szczepionki COVID-19.

Mo powiedział, że we wtorek 62 procent osób w tej grupie wiekowej otrzymało pierwszy zastrzyk.

Nawet jeśli maski nie są potrzebne, Mo powiedział, „każdy powinien robić to, co czuje komfortowo”.

(Rząd Saskatchewan)

Wtorkowe ogłoszenie o maskach nie wpływa na krok 3 planu ponownego otwarcia Saskatchewan, w którym większość innych ograniczeń dotyczących zdrowia publicznego zostanie zniesionych w prowincji.

Krok 3 nastąpi zaledwie trzy tygodnie po rozpoczęciu Kroku 2 i gdy 70% osób w wieku 18 lat lub starszych otrzyma pojedynczą dawkę szczepionki COVID-19.

Przed wtorkiem rząd Saskatchewan powiedział, że wciąż studiuje swoją przyszłą politykę dotyczącą masek.

„To naprawdę zależy od mieszkańców Saskatchewan i tego, ilu z nas podejmie decyzję o ochronie siebie i otaczających nas ludziach oraz zaszczepieniu się” – powiedział Moe we wtorkowym oświadczeniu. „Ponieważ o to tak naprawdę chodzi. Celem nie jest tylko spełnienie niektórych celów, które sobie wyznaczyliśmy. Celem jest ochrona mieszkańców Saskatchewan, abyśmy mogli bezpiecznie ponownie otworzyć nasze drzwi”.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że spodziewane harmonogramy znoszenia ograniczeń zostaną przesunięte wcześnie, aby umożliwić planowanie dużych imprez publicznych i spotkań rodzinnych, takich jak wesela.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *