Uber podnosi swoje prognozy na pierwszy kwartał silnego odbicia w liczbie pasażerów

Uber podnosi swoje prognozy na pierwszy kwartał silnego odbicia w liczbie pasażerów

Znaki Ubera na pojeździe na lotnisku Oakland International Airport w Oakland w Kalifornii, Stany Zjednoczone, we wtorek 8 lutego 2022 r.

David Paul Morris | Bloomberg | Obrazy Getty

Uber Prognozy finansowe na pierwszy kwartał 2022 r. zostały podwyższone w poniedziałek, wskazując na szybsze niż oczekiwano ożywienie po przeciwnych wiatrach koronawirusa.

Akcje firmy skoczyły na początku handlu, zanim spadły około 10 rano ET

Powiedział, że gigant jeździecki w SEC . depozyt Obecnie prognozuje skorygowaną EBITDA między 130 mln a 150 mln USD. Spodziewała się od 100 do 130 milionów dolarów. Firma szacuje również, że będzie raportować „sekwencyjną poprawę” w każdym skorygowanym EBITDA w ujęciu kwartalnym.

Firma stwierdziła, że ​​popyt na mobilność poprawił się „znacząco” w lutym, a loty z powrotem wzrosły do ​​90% w porównaniu z danymi z lutego 2019 r. Według zgłoszenia odzyskano 95% wszystkich rezerwacji.

„Nasza działalność związana z mobilnością firmy Omicron odradza się znacznie szybciej, niż się spodziewaliśmy” — powiedział dyrektor generalny Dara Khosrowshahi. „Niezależnie od tego, czy chodzi o podróże, dojazdy do pracy, czy wyjście w nocy, widzimy zdrowy i rosnący popyt we wszystkich przypadkach użycia, co pokazuje, jak bardzo konsumenci są chętni do ponownego przemieszczania się”.

Dodał, że firma przygotowuje się do najmocniejszego jak dotąd sezonu turystycznego. Uber powiedział, że całkowita liczba rezerwacji na lotniskach pod koniec lutego wzrosła o ponad 50% w ciągu miesiąca.

Optymistyczne wskazówki Ubera pojawiają się, gdy urzędnicy ds. Zdrowia na całym świecie nadal łagodzą ograniczenia związane z koronawirusem, które uniemożliwiły wielu podróżowanie lub wychodzenie z domu.

Subskrybuj CNBC na YouTube.

READ  Skoro prowincje ograniczają testy PCR, czy Kanadyjczycy powinni mieć możliwość zgłaszania szybkich wyników testów?

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *