Trzecia osoba została oskarżona w rzekomym programie mającym na celu oszukanie rządu milionów funduszy pomocy na COVID-19

Trzeciej osobie postawiono zarzuty w związku z domniemanym planem oszukania funduszy pomocowych rządu Ontario z tytułu COVID-19.

Policja Prowincji Ontario (OPP) ogłosiła we wtorek nowe aresztowanie, mówiąc, że wcześniej tego dnia 54-letni podejrzany został aresztowany.

W poniedziałek dwóch byłych pracowników regionalnych zostało aresztowanych w związku z domniemanym planem.

OPP twierdzi, że wszczęła dochodzenie w sierpniu 2020 r. po otrzymaniu skierowania z Departamentu Edukacji w Ontario w sprawie zarzutów oszustwa związanego z programem wsparcia rodziny.

Program zaoferował rodzicom wypłaty, które pomogą zrekompensować koszty utrzymania dzieci w domu podczas pandemii COVID-19.

Oskarżenia pojawiły się rok po tym, jak hrabstwo złożyło pozew cywilny przeciwko czterem członkom rodziny, twierdząc, że oszukali rząd na co najmniej 11 milionów dolarów, które były przeznaczone na fundusze pomocowe na COVID-19.

Według niepotwierdzonego pozwu cywilnego, pracownik IT wraz z rodziną otworzył ponad 400 kont bankowych w okresie od kwietnia do maja 2020 r. i zdeponował około 10 000 czeków wystawionych fałszywym rodzicom nieistniejących synów.

W styczniu 2021 r. rząd oskarżył pracownika o przyjmowanie około 10 milionów dolarów w tajnych prowizjach poprzez kierowanie rządowych kontraktów konsultingowych do firm kontrolowanych przez niego lub partnera.

W oświadczeniu obronnym złożonym w marcu 2021 r. pracownik obwinił hrabstwo o rzekome rozluźnienie środków bezpieczeństwa, które umożliwiły defraudację funduszy.

W komunikacie prasowym wydanym w poniedziałek śledczy OPP powiedzieli, że Wydział Antyspekulacyjny aresztował dwóch byłych urzędników publicznych Ontario w związku z śledztwem, zauważając, że skala i zakres oszustwa były „znacznie bardziej złożone, niż początkowo sądzono”.

Sanjay Madan, lat 56, jest oskarżony o dwa przypadki naruszenia zaufania, dwa przypadki oszustwa na kwotę powyżej 5000 USD, pranie pieniędzy i posiadanie mienia uzyskanego w wyniku przestępstwa o wartości powyżej 5000 USD, podczas gdy Shalini Madan, lat 52, jest oskarżony o pranie brudnych pieniędzy i posiadanie mienia . Nabyte przez przestępstwo za ponad 5000 dolarów.

READ  Elon Musk wyzywa Władimira Putina na pojedynek, zwycięzca bierze Ukrainę

Obaj pracownicy zostali zwolnieni ze swoich stanowisk w rządzie Ontario.

Policja poinformowała we wtorek, że trzeci podejrzany, Vidan Singh, jest oskarżony o oszustwo na kwotę ponad 5000 dolarów, pranie brudnych pieniędzy i posiadanie mienia o wartości ponad 5000 dolarów.

Zarzuty nie zostały udowodnione w sądzie.

Z aktami Catherine DeKlerk z CTV News Toronto i The Canadian Press.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *