Trwa śledztwo po zawaleniu się dachu sali gimnastycznej w nowym apartamentowcu w Toronto – Toronto

Trwa śledztwo po zawaleniu się dachu sali gimnastycznej w nowym apartamentowcu w Toronto – Toronto

W tym tygodniu część sufitu zawaliła się w sali gimnastycznej w Toronto, a dochodzenie ma ustalić, co się stało.

Incydent został ujawniony po opublikowaniu w Internecie zdjęć na Reddicie, które przedstawiały nowe mieszkanie zlokalizowane w St. Louis. Clair Avenue West w pobliżu Old Weston Road.

Na zdjęciach widać wnętrze sali gimnastycznej wraz z dachem i izolacją nad sprzętem siłowni, w tym bieżnią i rowerem.

Rzecznik dewelopera Diamond Kilmer Developments powiedział Global News, że w środę w mieszkaniu doszło do „wypadku”, „ponieważ ostatni szczegół projektu naszego obiektu fitness został zerwany z sufitu”.

„Wydaje się, że przyczyną wypadku była awaria elementu konstrukcyjnego” – powiedział rzecznik, dodając, że w wypadku nikt nie odniósł obrażeń.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Nie jest jasne, czy którykolwiek z mieszkańców mieszkania znajdował się w sali gimnastycznej, gdy zawalił się sufit.

„Dzień wcześniej korzystałem z siłowni. Moja dziewczyna przez ostatnie tygodnie korzystała z niej prawie codziennie, więc jest to trochę niepokojące” – powiedział mieszkaniec Daniel Sarunas.

Zawalił się dach nowej siłowni w Toronto.

Reddit /u/Eclecticfarce31

Miasto Toronto powiedziało Global News, że do zdarzenia doszło w części budynku, która „nie powinna być dostępna dla publiczności, ponieważ miasto Toronto nie udzieliło jeszcze uprawnień do zajmowania tej przestrzeni”.

W oświadczeniu Danny’ego Rotha, rzecznika Diamond Kilmer Real Estate Development, stwierdzono, że inżynierowie w dalszym ciągu doradzają, że nie ma żadnych obaw co do integralności konstrukcyjnej budynku lub lokali mieszkalnych.

„Jednakże ze względu na szczególną ostrożność nasze obszary wspólne pozostaną zamknięte do czasu dalszego dochodzenia w sprawie awarii elementu konstrukcyjnego na dachu obiektu fitness” – powiedział Roth.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

„Wciąż trwają rozmowy z zarządcą budynku, inżynierami, architektami i urzędnikami miejskimi, aby zapewnić odpowiednią eksploatację przestrzeni pomimo oczekującego na zatwierdzenie systemu HVAC – warunku niezwiązanego ze integralnością strukturalną przestrzeni, systemami bezpieczeństwa życia lub incydent, który miał miejsce wcześniej.” Od tego tygodnia.”

Ponieważ sytuacja pozostaje „płynna”, Diamond Kilmer twierdzi, że informuje mieszkańców, „zapewniając, że nie są nam świadomi żadnych dodatkowych problemów związanych z bezpieczeństwem lub strukturą”.

Tymczasem mieszkańcy domagają się odpowiedzi. „Otrzymaliśmy serię wiadomości, w których informowano, że inspektor z miasta przyjechał w celu zbadania i przeprowadzenia kontroli, wiadomość została przyjęta i pozwolono nam chodzić na siłownię” – powiedziała Sarona.

„Więc fakt, że wydarzyło się to około 10 lub 11 września i mogliśmy tam zostać tak długo, i to było ich oświadczenie? „Ktoś tu się myli”.

&Copy 2023 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

READ  Producenci samochodów wiedzieli, że dostęp bezkluczykowy ułatwia kradzież samochodów

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *