Trump może zastosować „wyczyn w ostatniej chwili” w sprawie Stormy Daniels: były prokurator

Trump może zastosować „wyczyn w ostatniej chwili” w sprawie Stormy Daniels: były prokurator

Były prezydent Donald Trump może wykonać „wyczyn w ostatniej chwili” w toczącym się w Nowym Jorku procesie karnym pod zarzutem fałszowania dokumentacji handlowej, powiedział w tym tygodniu były prokurator federalny.

W niedzielę Joyce Vance, była prokurator amerykańska w Północnym Okręgu Alabamy, opublikowała na swojej stronie internetowej post na temat postępowania karnego prowadzonego przez Trumpa w związku z rzekomymi płatnościami finansowymi na rzecz byłej gwiazdy porno Stormy Daniels przed wyborami w 2016 roku.

„Przygotowania do procesu karnego Trumpa na Manhattanie, który rozpoczyna się za tydzień od poniedziałku, prawdopodobnie przyćmią wszystko w tym tygodniu. Oczekuje się na rozpatrzenie wniosku o dyskwalifikację sędziego i Trump bez wątpienia spróbuje w ostatniej chwili jakiegoś innego chwytu, aby uzyskać opóźnienie, jeśli tak się stanie zawiedzie.” To (i prawdopodobnie tak się stanie)” – napisała Vance na swoim blogu.

„Jestem ostrożnym optymistą, że prokuratorzy i prawnicy Trumpa za tydzień od jutra uderzą w ławę przysięgłych” – napisał Vance. „Będziemy uważnie monitorować cały rozwój sytuacji przed procesem i w jego trakcie oraz upewnimy się, że rozumiemy, co się dzieje”.

Newsweek Skontaktowałem się z rzecznikiem Trumpa e-mailem z prośbą o komentarz.

Były prezydent Donald Trump, 2 kwietnia 2024 r. w Green Bay, Wisconsin. W niedzielę 7 kwietnia 2024 r. były prokurator ostrzegł, że Trump może wykonać „wyczyn w ostatniej chwili” w toczącym się w Nowym Jorku procesie karnym…


Scotta Olsona/Getty Images

Proces karny Trumpa w Nowym Jorku, prowadzony przez prokuratora okręgowego na Manhattanie Alvina Bragga, ma rozpocząć się 15 kwietnia.

Bragg oskarżył Trumpa w kwietniu ubiegłego roku o tajne płatności na rzecz Danielsa i zarzucił, że były prezydent „wielokrotnie i w oszukańczy sposób fałszował nowojorską dokumentację biznesową, aby ukryć przestępstwa, które ukrywały szkodliwe informacje przed elektoratem podczas wyborów prezydenckich w 2016 roku”.

READ  Ukraińcy byli zszokowani „szaloną” sceną w Czarnobylu po tym, jak wycofanie się Rosji ujawniło skażenie radioaktywne

Podczas procesu Trump nie przyznał się do winy i zaprzeczył jakimkolwiek przestępstwom. Wcześniej nałożono na niego nakaz milczenia po tym, jak skrytykował sędziego Sądu Najwyższego Nowego Jorku Juana Merchana i jego córkę. Merchan ma nadzorować proces Trumpa w Nowym Jorku.

Na początku tego miesiąca prawnicy Trumpa złożyli wniosek o wykluczenie Mercana ze sprawy dotyczącej jego córki Lauren Merchan. Prawnicy Trumpa twierdzą, że córka sędziego ma udziały finansowe w agencji marketingu cyfrowego Authentic i dla niej pracowała. Grupa współpracuje z różnymi grupami Demokratów od wyborów w 2020 roku.

W zeszłym tygodniu Norm Eisen, były urzędnik Białego Domu ds. etyki, rozmawiał z CNN i powiedział, że jego zdaniem Bragg „ma mocne argumenty” przeciwko Trumpowi, powołując się na kilku potencjalnych świadków w sprawie.

„Jeśli zadzwonią [former White House Communications Director] Hope Hicks: „Jeśli wzywają tych innych świadków, to dlatego, że starannie przygotowali sprawę, którą zamierzają przedstawić ławie przysięgłych na temat tego, jak Donald Trump rzekomo… trzymał istotne informacje o wyborcach w wyborach w 2016 roku – powiedział w CNN. Centrum Wiadomości.