Trudeau mówi, że Kanada nie będzie się spieszyć z ponownym otwarciem granicy ze Stanami Zjednoczonymi

Premier Kanady Justin Trudeau powiedział w poniedziałek, że Kanada nie będzie spieszyć się z ponownym otwarciem granicy ze Stanami Zjednoczonymi, aby podróżować bez konieczności, ponieważ liczba nowych przypadków COVID-19 nadal spada w większości części kraju.

Wezwania do ponownego otwarcia planu zaczęły się nasilać, ponieważ liczba szczepień wzrosła po obu stronach granicy. Biały Dom powiedział w zeszłym tygodniu, że nie zdecydował, kiedy ani jak ponownie otworzyć granicę z Kanadą, ale grupy biznesowe i prawodawcy, w tym gubernator stanu Vermont Phil Scott i przedstawiciel Nowego Jorku Brian Higgins, wezwali oba kraje do przedstawienia planu.

Trudeau powiedział w poniedziałek, że chociaż wielu ludzi tęskni za ponownym otwarciem granicy, wszelkie złagodzenie ograniczeń należy przeprowadzić ostrożnie, mając na uwadze bezpieczeństwo Kanadyjczyków.

„Jesteśmy na dobrej drodze, ale będziemy podejmować decyzje w oparciu o interesy Kanadyjczyków, a nie to, czego chcą inne kraje” – powiedział na konferencji prasowej w Ottawie.

Trudeau zasugerował, że 75 procent Kanadyjczyków musi zostać zaszczepionych i że codzienne przypadki muszą nadal spadać w całym kraju, zanim jego rząd będzie gotowy złagodzić ograniczenia w podróżowaniu.

„Wszyscy chcemy się ponownie otworzyć, wszyscy chcemy wrócić do podróży, aby spotkać się z przyjaciółmi, spędzić wakacje i jeździć na wycieczki” – powiedział. „Ale nie chcemy znowu zamykać i znowu się stresować, ponieważ jest kolejna fala”.

Granica lądowa została zamknięta dla niepotrzebnych podróży od marca 2020 r., A środek został niedawno przedłużony do 21 czerwca.

Słowa Trudeau pojawiły się, gdy Ontario i Quebec zgłosiły najniższą liczbę nowych przypadków COVID-19 od miesięcy. Quebec zgłosił mniej niż 300 nowych przypadków COVID-19 po raz pierwszy od połowy września, z 276 nowymi infekcjami i jeszcze jedną śmiercią przypisywaną nowemu koronawirusowi.

Wiele okręgów w Quebecu zostało obniżonych do pomarańczowego z czerwonego w prowincjonalnym systemie ostrzegania przed epidemią, umożliwiając uczniom szkół średnich powrót w pełnym wymiarze godzin na zajęcia indywidualne, siłownie i restauracje w pomieszczeniach w celu ponownego otwarcia.

READ  Sprzedaż akcji nierentownych spółek

Ontario zgłosiło 916 nowych przypadków COVID-19, najniższy dzienny wskaźnik od lutego. Ostatni raz w tym hrabstwie odnotowano mniejszą liczbę przypadków 17 lutego, przy 847 nowych infekcjach.

Wielu mieszkańców Ontario w wieku 80 lat i starszych kwalifikowało się w poniedziałek do podniesienia drugiej dawki szczepionki COVID-19 po tym, jak rząd powiedział w zeszłym tygodniu, że skróci to minimalny odstęp między zastrzykami do czterech tygodni. Jednak niektóre jednostki ochrony zdrowia stwierdziły, że nie będą w stanie podać drugich dawek od razu ze względu na problemy z zaopatrzeniem.

Tymczasem główny urzędnik ds. Zdrowia publicznego Nunavut powiedział w poniedziałek, że prowincja złagodzi ograniczenia w Iqaluit jeszcze w tym tygodniu dzięki zmniejszeniu liczby przypadków i wyższemu wskaźnikowi szczepień.

Decyzja oznacza, że ​​szkoły mogą ponownie otworzyć swoje drzwi na naukę w niepełnym wymiarze godzin w klasie, a ludzie mogą gromadzić się w grupach po pięć w pomieszczeniach i grupy po 25 osób na zewnątrz.

Liczby przypadków nadal spadały w Nowej Szkocji, która zgłosiła 17 nowych infekcji, podczas gdy Saskatchewan zgłosił najniższą liczbę hospitalizacji z powodu COVID-19 od końca listopada, wynoszącą 108.

Manitoba ogłosiła, że ​​zgodziła się na podanie szczepionek Pfizer-BioNTech lub Moderna jako dawek przypominających mieszkańcom, którzy otrzymali Oxford-AstraZeneca jako pierwszą dawkę. Dr Jos Reimer, który kieruje wprowadzeniem szczepionki w prowincji, powiedział, że decyzja została podjęta po wynikach badania z Hiszpanii i podobnych decyzji podjęto w Quebecu i innych miejscach.

W przeciwieństwie do innych prowincji Manitoba nadal borykała się z wysokimi wskaźnikami zakażeń COVID-19. Hrabstwo zgłosiło w poniedziałek ponad 300 nowych infekcji, a dr Brent Rosen, główny urzędnik ds. Zdrowia publicznego w okręgu, powiedział, że na oddziale intensywnej terapii nadal przebywa zbyt wielu ludzi, co, jak powiedział, wywiera presję na system opieki zdrowotnej.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 31 maja 2021 r.

Z plikami Holly McKenzie-Sutter, Emmy Tranter i Kelly Geraldine Malone

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *