„To nie wojna, to ludobójstwo” – mówi Ukrainiec, którego wieś zaatakowały wojska rosyjskie

„To nie wojna, to ludobójstwo” – mówi Ukrainiec, którego wieś zaatakowały wojska rosyjskie

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w środę, komentując gotowość prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do omówienia sytuacji Krym I kontrolowane przez separatystów regiony wschodniej Ukrainy, samozwańcze Doniecka i Ługańska Republika Ludowa.

„Nasze stanowisko jest znane. Krym jest regionem rosyjskim i musi zostać uznany de facto i de iure”.

Pieskow dodał, że separatystyczne republiki Doniecka i Ługańska również powinny zostać uznane za „niezależne suwerenne państwa”.

„Jeśli chodzi o republiki Demokratycznej Republiki Konga i LPR, to są to dwa niezależne suwerenne państwa uznane przez Federację Rosyjską. To też należy uznać de facto i de iure.

We wtorek we wtorek w wywiadzie dla ABC Davida Muira Zełenski wskazał, że jest skłonny rozważyć omówienie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem statusu Krymu oraz Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej.

Zapytany o warunki Kremla do zakończenia wojny, Zełenski powiedział: „Przede wszystkim jestem gotowy do dialogu”, zgodnie z tłumaczeniem ABC.

Muir zapytał: „Kiedy Kreml wypowiada te trzy warunki zakończenia wojny: należy zrezygnować z przystąpienia do NATO, uznać Krym za część Rosji, uznać niepodległość tych dwóch separatystycznych regionów i Wschodu Władimirowi Putinowi, który otrzyma tę wiadomość od Mówisz, że to nie początek, Nie jesteś teraz gotowy na te trzy warunki?

Zełenski odpowiedział:

Mówię o gwarancjach bezpieczeństwa. Myślę, że klauzule dotyczące czasowo okupowanych terytoriów i nieuznawanych republik, których nikt poza Rosją nie uznał, to są pseudorepubliki, ale możemy dyskutować i znaleźć kompromis w sprawie tego, jak te ziemie żyją. Dla mnie ważne jest to, jak będą żyć ludzie i w tych regionach, którzy chcą być częścią Ukrainy.”

Pytanie jest trudniejsze niż zwykłe uznanie ich. To kolejne ostrzeżenie i nie jesteśmy gotowi na ostrzeżenia. Ale mamy możliwe rozwiązanie, decyzję, dla tych trzech głównych elementów. Ukraiński prezydent powiedział, że należy zrobić, aby prezydent Putin przestał mówić i zaczął dialog, zamiast żyć w medialnej bańce bez tlenu.

READ  Austria podpisuje surowy mandat na szczepienia przeciwko Covid-19

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *