Tesla potwierdza, że ​​w tym roku nie będzie aktualizacji Modelu Y

Tesla potwierdza, że ​​w tym roku nie będzie aktualizacji Modelu Y

Tesla potwierdziła w wewnętrznym e-mailu do pracowników, że w 2024 r. nie będzie aktualizacji Modelu Y.

W zeszłym roku pojawił się raport, że Tesla pracuje nad odświeżeniem Modelu Y, znanego wewnętrznie jako Project Juniper. Według anonimowych źródeł, z którymi rozmawiałem ReuteraProjekt był na dobrej drodze do wejścia do produkcji w październiku 2024 r.

Następnie Tesla wprowadziła na rynek chiński ulepszony Model 3, a pojawiły się pogłoski, że Giga Shanghai rozpocznie produkcję ulepszonego Modelu Y w połowie 2024 roku.

W ostatnich tygodniach Tesla obniżyła ceny Modelu Y w Ameryce Północnej, dwukrotnie obniżając ceny w Kanadzie aż do 4300 dolarów, a właśnie dzisiaj o 1000 dolarów w Stanach Zjednoczonych. Za każdym razem, gdy Tesla obniża ceny, fani spekulują, że dzieje się tak dlatego, że firma stara się wyczyścić zapasy przed aktualizacją, jednocześnie twierdząc, że wstrzymuje się ze złożeniem zamówienia, czekając na to.

Próbując wyjaśnić sytuację, Tesla wysłała e-mail do pracowników, że zaktualizowany Model Y nie zostanie wprowadzony na rynek w Ameryce Północnej w tym roku.

Jak wynika z e-maila, który otrzymał kopię Jazda Teslą„Ważne jest, abyśmy w przejrzysty sposób zakomunikowali, że nie ma aktualizacji dla wprowadzonego na rynek w tym roku Modelu Y” – stwierdził producent samochodów.

Tesla kończy e-mail słowami: „Nie ma lepszego momentu, aby klienci zaczęli jeździć najlepiej sprzedającym się pojazdem na świecie”, podkreślając jednocześnie zachęty dostępne dla elektrycznych SUV-ów.

Tesla ma rację, mówiąc, że nigdy nie było lepszego momentu na zakup Modelu Y, zwłaszcza w Kanadzie. Ceny nigdy nie były niższe, a wszystkie trzy modele kwalifikują się teraz do federalnego rabatu na iZEV w wysokości 5000 dolarów.

W USA Model Y kwalifikuje się również do federalnej ulgi podatkowej w wysokości 7500 dolarów, która jest obecnie dostępna w punktach sprzedaży.

READ  Niesamowita kolekcja 230 klasycznych samochodów zostaje odkryta w grze Hidden Barn Discovery

Czy kupiłbyś Teslę? Jeśli podobają Ci się nasze treści i pomożemy Ci podjąć decyzję, Skorzystaj z naszego linku polecającego Za trzymiesięczne doświadczenie w trybie pełnej samodzielnej jazdy (FSD).

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *