Tenis ziemny. Australian Open: Magdalena Froch nie zagra w eliminacjach z powodu wirusa koronowego. „Chcę krzyczeć”

Magdalena Froch nie weźmie udziału w kwalifikacjach do Australian Open 2021 Grand Slam. Polski tenisista nie został dopuszczony do meczu kwalifikacyjnego w Dubaju, ponieważ otrzymał pozytywny test dla Kovita-19.

Rafał Smoliński

Magdalena Froch

BAP / Sebastian Borovsky / Na zdjęciu: Magdalena Froch

Występ w rundzie kwalifikacyjnej do Australian Open powinien być pierwszym startem Magdaleny Froch w 2021 roku. – Tak naprawdę moje dodatkowe plany na drugą połowę stycznia i luty zależą od mojej decyzji w Dubaju. Wiesz, że chcę zakwalifikować się do pierwszego Wielkiego Szlema w tym sezonie. Jeśli wygram, polecę od razu z Dubaju do Melbourne – mówił kilka tygodni temu (i tutaj).

Jednak obecny mistrz Polski nie weźmie udziału w eliminacjach w Dubaju. W sobotę wylosowano drabinkę eliminacyjną, w której brakuje zawodnika w Auto. Kapitan reprezentacji narodowej David Celt ogłosił na Twitterze, że Frech i jego trener mieli pozytywny wynik testu na Covit-19. Tenisista również o tym wspomniał.

„Niestety rok 2021 nie zaczął się dla mnie dobrze. Ze względu na pozytywny wynik testu COVID nie mogłem zakwalifikować się do Australian Open. Jestem w obowiązkowej izolacji. Czuję się dobrze, chcę krzyczeć” – Fresh zajmuje obecnie 156. miejsce w rankingu WTA.

Obejrzyj wideo: #dziejesiewspsport: Imponujące umiejętności Piotra Liskina. To jest fantastyczne

Tym samym polski tenisista po raz drugi z rzędu nie mógł zakwalifikować się do kwalifikacji do Wielkiego Szlema ze względu na pozytywny wynik testu COVID-19. We wrześniu 2020 roku pozytywny test na obecność wirusa koronowego SARS-CoV-2 w organizmie uniemożliwił Katarcinie Kawa grę na kortach Roland Cros. Polka nie akceptuje tej decyzji i walczy o odszkodowanie.

W takich okolicznościach do walki o kluczową drabinkę Australian Open 2021 dołączą tylko dwie biało-czerwone: Katarcina Kawa i Maja Suvaliska. Przeciwnikiem pierwszego meczu otwarcia meczu był Amerykanin Whitney Ozukwe. Z drugiej strony Chavaliska przekroczy rakietę z chińskim juanem na start. Aby dostać się do turnieju głównego, musisz wygrać trzy pojedynki.

Niestety rok 2021 nie zaczął się dla mnie dobrze. Ze względu na pozytywny wynik testu COVID nie pozwolono mi …

Wysłane przez Magdalena Froch Sobota, 9 stycznia 2021 r

Zobacz też:
Tenisiści ukarani grzywną za naruszenie protokołu Australian Open
Nieoczekiwany wynik współpracy Alexandra Svereva i Davida Ferrera

READ  Kolumna Kvyastovsky: VAT na respiratory i wzmacniacz keynesowski

Zapisz się do naszego specjalnego biuletynu dotyczącego wirusa Corona

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *